Pınarbaşı’nda doğa turizmi çalıştayı

Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi ile Anatolia: Turizm Araştırmaları Dergisi’nin işbirliğinde Kastamonu Pınarbaşı Belediyesi sponsorluğunda 26-29 Eylül 2019 tarihlerinde 14. Akademik Turizm Eğitimi Arama Konferansı kapsamında “Doğa Turizmi Arama Konferansı ve Pınarbaşı Doğa Turizmi Çalıştayı” düzenlenecek.

Ülkemizdeki turizme elverişli doğanın korunması, amacına uygun kullanılması, bu kapsamda doğa turizminin tam anlamıyla uygulanması ve buna yönelik sorunlarına yönelik gerekenlerin tartışılması amacıyla yapılacak olan etkinlikte; Pınarbaşı’nın sahip olduğu doğal güzelliklerinin turizme tam anlamıyla kazandırılması tartışılacak.

Ayrıca, sosyal program kapsamında katılımcılar Pınarbaşı’nın en güzide turistik yerlerinden olan Ilıca Şelalesi, Ilgarini Mağarası, Valla Kanyonu ve Horma Kanyonu’nu görme fırsatını elde edecek.

Kastamonu’dan da katılım gösterilmesi beklenilen etkinliğe, konuyla ilgili taraflar olarak üniversitelere bağlı turizm bölümlerinin öğretim elemanları, doğa turizmiyle ilgili STK temsilcileri, bu alanda araştırmaları ve yayınları bulunanların da içinde olduğu, kamu ve özel sektörden yaklaşık 50 temsilci katılacak.

İki gün sürecek toplantı, arama konferansı yöntemiyle Dr. İrfan Mısırlı’nın moderatörlüğü eşliğinde yürütülecek ve toplantıdan elde edilecek sonuçlar önceki Akademik Turizm Eğitimi Arama Konferansları’nda olduğu gibi kitap olarak yayımlanarak kamuoyu ile paylaşılacak.