Pınarbaşı’nın güzellikleri objektiflere yansıdı

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkılarıyla Pınarbaşı Belediyesi tarafından düzenlenen Pınarbaşı 4. Geleneksel Fotoğraf Maratonu, düzenlenen ödül töreni ile son buldu.

Pınarbaşı Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde konuşan Belediye Başkanı Şenol Yaşar, Pınarbaşı’nı hak ettiği yere getirmek için canla başla çalıştıklarını söyledi.

“Pınarbaşı’na geldiğinizde doğanın çıkarttığı benzersiz şiiri duyabilirsiniz” diyen Başkan Şenol Yaşar, “Sürekli ‘Horma diyor’ diye eleştirildik. Ancak ilimizde 82 vatandaşımızın hayatını kaybettiği bir felaket yaşadık. O sel felaketi ile birlikte biz de 10 gün boyunca Horma Kanyonu’nu kapattık. O süreçte lokantalarımız boş, taksilerimiz ise duraklarında bekliyordu. Yani turizm bitmiş kendi kendimize kalmıştık. Dolayısıyla Horma’nın ve turizmin ne kadar kıymetli olduğunu yaşadığımız acı bir tecrübe ile yaşamış olduk. Biz Pınarbaşı’nı hak ettiği yere getirmek adına canla başla çalışıyoruz. Burada gözlerinizi kapattığınızda doğanın çıkarttığı o benzersiz şiiri duyabilirsiniz. Biz o şiir asla bitmesin diye, Pınarbaşı’nın doğal güzelliklerini asla kaybetmeyelim diye her daim çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“SADECE ‘TURİZM’ DEMEDİK, BELEDİYECİLİK ANLAMINDA DA BİRÇOK HİZMETE İMZA ATTIK”

Belediyecilik anlamında da birçok hizmete imza attıklarını ifade eden Başkan Yaşar, “Biz sadece turizm demedik, belediyecilik anlamında da birçok hizmete imza attık. Boş durmadık 40 bin metrekare kilit parke taş döşedik, 7 kilometre sati kaplama asfalt yaptık. Boş durmadık 5 milyon 300 bin TL’lik spor tesisini ilçemize kazandırdık. Boş durmadık makine parkımızı yenilemek için çalıştık ve yine boş durmadık otogarımızı daha güzel daha iyi hizmet edecek noktaya taşımak için gayret gösterdik. Yani çalıştık, çalıştık ve çalışmaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

DERECEYE GİREN FOTOĞRAFLAR ÖDÜLLENDİRİLDİ

Jüri üyeliğini doğa araştırmacısı ve fotoğraf sanatçısı Cemil Belder, TRAFOK Başkanı ve fotoğraf sanatçısı Muammer Zeki Güven, fotoğraf sanatçısı Muhammet Çelik ve KASFOT Başkanı ve fotoğraf sanatçısı Suat Cumali Güngör’ün yaptığı yarışmada dereceye giren fotoğrafçılar ödüllendirildi.

‘Pınarbaşı’nda doğa’ ve ‘Pınarbaşı’nda yerel yaşam’ olmak üzere iki ayrı kategoride düzenlenen yarışmada birinci olan fotoğrafçılara 3 bin TL, ikinci olan fotoğrafçılara 2 bin TL ve üçüncü olan fotoğrafçılara ise bin TL ödül verildi.

Her 2 kategoride de 3’er adet olmak üzere 500 TL mansiyon ve 20’şer adet olmak üzere 150 TL sergileme ödülleri dağıtıldı.

Yarışmada dereceye giren fotoğrafçılar şöyle;

Pınarbaşı’nda yerel yaşam kategorisinde Mahmud Kaya birinci, Seçil Tozan ikinci, Ayça Üstüner üçüncü oldu.

Pınarbaşı’nda doğa kategorisinde ise Ali Acar birinci, Cemal Özbek ikinci, Kamil Serhoşoğlu üçüncü oldu.