Play Off talep ettik

TFF 2. ve 3. Lig’de Play-Off oynanıp oynanmayacağı konusunda Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi kulüp başkanlarıyla dün bir toplantı düzenledi. İstanbul’daki toplantıya GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün de katıldı.

Kulüp temsilcileri, gruplarda liderlerin doğrudan bir üst lige çıkmasını, 2,3,4 ve 5’nci sıradaki takımların ise Play-Off oynamasını talep etti.

GMG Kastamonuspor Başkanı Enes Ege Aygün, 2. Lig Kırmızı ve Beyaz grupta Play-Off oynamaya hak kazanan 8 takımın tek şehirde toplanıp, tek maç eleme usulüne göre maçların tamamlanmasını istedi.

Bu arada bazı kulüpler ise gelecek sezon sistemin değiştirilmesi gerektiğini savundu. Pandemi nedeniyle gelecek sezon da sıkıntıların sürmesi halinde liglerin yine zora gireceğini dile getiren kulüpler,  2. ve 3. Lig’in bölgesel bir formata dönüştürülmesi ve böylece deplasmanlara otobüsle gidip gelme olanağının oluşmasını istedi.

Kulüp yöneticilerini tek tek dinleyen TFF yönetimi, daha sonra kendi içinde de bir toplantı düzenledi. Gazetemiz baskıya girdiği saatlerde ise toplantı sürüyordu. Bu toplantı ve çıkacak sonuç yarın ki sayımızda yer alacak.