Play Off’un kıdemlisi

Kırmızı-siyahlılar, 6’ncı kez play-off maçlarına katılacak.

 

GMG Kastamonuspor, 20 Temmuz’da başlayacak play-off maçlarına bu heyecanı en fazla yaşamış takımlardan biri, belki de birincisi olarak katılacak.

Kırmızı-siyahlılar ilkplayoff heyecanını 1993-1994 sezonunda Konya’da yaşadı.

Merhum Faruk Nuhoğlu döneminde yine Korhan Koroğlu’nun yönetiminde ErderiEreğlispor’la tutuştuğu şampiyonluk yarışını ikinci sırada tamamlayan kırmızı-siyahlılar Konya’da oynanan play-off maçlarının ilkinde K.Maraş’a 3-1 yenildi ve 3.Lig’den 2.Lig’e çıkma hayallerini başka sezonlara erteledi.

Kastamonuspor, ikinci playoff heyecanını 2007-2008 sezonunda Trabzon’da yaşadı. Buradaki maçta ise Darıca Gençlerbirliği’ne 1-0 kaybeden kırmızı siyahlılar, bir sonraki 2008-2009 sezonunda ise Zonguldak’dakiplayoff maçında Yalova’ya da 1-0’lık skorla mağlup olup 2.Lig’e çıkamamıştı.

Kırmızı-siyahlılar, 27 yıl mücadele ettiği 3. Lig’den ve ardından Bölgesel Amatör Lig’den de düştükten sonra dönüştüğü 1966 Kastamonuspor olarak  ardı ardına elde ettiği iki şampiyonlukla bir çırpıda yükselmeyi  başardığı 2.Lig’deki dört sezonunun üçünde play-off mücadelesinin içinde oldu.

Ziya Doğan yönetimindeki kadrosuyla 2016-2017 sezonundaki play-off’taGümüşhanespor’a elenen kırmızı siyahlılar, 2018-2019 sezonunda ise Sarıyer’e elenerek 1.Lig’in kapısından döndü.

Play- Off maçlarında 5 kez hedefine ulaşamayan kırmızı-siyahlılar bu sezon ise GMG Kastamonuspor olarak mücadele edecek ve bu kez şeytanın bacağını kırarak üst lige çıkmak için ter dökecek.

GMG Kastamonuspor’unplay-off maçlarındaki ilk rakibi, sezonun açılış maçında kendi sahasında yenildikten sonra ikinci yarı başında İstanbul’da üç golle alt etmeyi başardığı Tuzlaspor.