Program yolu gözleyen yol

Karayolları Bölge Müdürü Hüsameddin Özendi, İl Koordinasyon Kurulu toplantısında yaptığı açıklamada, ilimizin ilk bölünmüş yolu olan Kastamonu – Taşköprü yolunun yatırım programından çıkarıldığını, yeniden programa aldırmak için de yoğun çaba harcadıklarını söyledi.

Bölgenin tarıma dayalı olması nedeniyle yan yollardan çıkan araçların neden olduğu kazalarla sık sık gündeme gelen Kastamonu Taşköprü yolundaki eksiklerin çok olduğunu ve zamanında projesiz olarak yapıldığı için bu sorunların yaşandığını belirten Bölge Müdürü Özendi, “Kastamonu-Taşköprü-Hanönü yolu Karayolları’nın Kastamonu’da yaptığı ilk bölünmüş yol. Maalesef projesiz olarak yapılmış. Çok eksikleri var. Kavşaklar hiç yok. Orta refüjler yasal değil. Benzin istasyonlarının önü açık. Proje hazırlattırıyoruz” dedi.

Bölge Müdürü Özendi, yolun tekrar yatırım programına aldırılması için de yoğun çaba harcadıklarını belirterek, “Yatırım programından çıkarılan bu yolu yeniden programa aldırmak için iki yıldır teklifte bulunuyoruz. Maalesef girmedi. Önümüzdeki yıl için tekrar teklifimizi yaptık. İnşallah yatırım programımıza girerse Kastamonu Taşköprü yolumuzu projeli olarak, BSK’lı olarak, gerektiği yerlerde yan yollar, gerektiği yerlerde de farklı seviyelerdeki kavşaklarla yapmak istiyoruz” diye konuştu.

İNEBOLU YOLU’NDA ŞANTİYE KURULUYOR

İhalesi yapılan Kastamonu İnebolu yolu içinde Küre’de şantiye kurulmaya başlandığını söyleyen Hüsameddin Özendi, “Baharla birlikte çalışmalar başlayacak. Bazı noktalarda proje tadilatları söz konusu. Bahar mevsimiyle birlikte hem şantiyeler kurulmuş olacak hem de proje tadilatları tamamlanacak” dedi.