PTT 181.kuruluş yılını kutladı

PTT’nin kuruluşunun 181’nci yılı dün Türkiye genelinde kutlandı. Şehrimizdeki kuruluş yıldönümü etkinliğinde, Merkez Şubesine gelen 181. müşteri olan Ahmet Musacıoğlu’naPTT Kastamonu Başmüdürü Vedat Sert tarafından “MilliMücadelenin 100. Yılı” için hazırlanan filatelipul koleksiyonu hediye edildi.

Hediye törenine PTT Müdürü Ceyhun Şimşek, PTT İdari ve Mali Birimler Müdür Vekili Ayten Karakoca, PTT İşletme Müdür Vekili Ayten Erdemir ve çalışanlar da katıldı.

  1. yıl talihlisi olan ve Merkez Kemerler Köyü’nde ikamet eden Karadere İşletme Müdürlüğü, KaşçılarOrman Bölge Şefliğinden emekli Ahmet Musacıoğlu, “Uzun yıllardır emekli maaşımı PTT’den alıyorum, almaya da devam edeceğim. PTT’de hem fazla sıra beklemiyorum, hem de işim hemen yapılıyor. PTT’nin çalışmasından da çok memnunum, şanslı da bir gündeyim. PTT’nin tüm çalışanlarına teşekkür ediyor, 181. yıllarını kutluyorum” dedi.

PTT Kastamonu Başmüdürü Vedat Sert de,şöyle konuştu:

“Kastamonu Merkez Şubesi’mizden PTT’nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla gişeden sıra numarası alan ve 181. şanslı müşterimiz olan Ahmet Musacıoğlu’na‘MilliMücadelenin 100. Yılı’ için özel hazırlanan pul koleksiyonunuve her zaman gururla saklayabileceği güzel bir hediyeyi verdik. PTT’nin devamlı müşterisi olan Musacıoğlu’nu da kutluyor, teşekkür ediyorum.

Posta Nezareti adıyla 23 Ekim 1840 tarihinde kurulan, Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olan PTT’nin 181’inci kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. 181 yıldır yenilikçi bakış açısıyla teknolojik yatırımlarımızın yanı sıra, kaliteli ve güvenli hizmet anlayışıyla ürün ve hizmet çeşitliliğimizi her geçen gün artırmayı sürdürüyoruz.Dünya Posta Birliği İdari Konsey Başkanlığı göreviyle ülkemizi uluslararası platformlarda temsil eden, güçlü ve karar alıcı konumunu bir adım öteye taşıyan PTT olarak, beş yıllık görev süremizde adil ve etkili yönetim anlayışımızla uluslararası alanda ülkemizi temsil etmenin ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Türkiye’nin en köklü kurumlarından biri olarak, 2023 hedefleri doğrultusunda her geçen gün gelişiyor ve ülkemizin ekonomik kalkınmasına katkı sunan bir yaklaşım ve yeni atılımlar ile geleceğe istikrarlı bir şekilde yürümeyi hedefliyoruz”

PTT Kastamonu Başmüdürü Vedat Sert,PTT Müdürü Ceyhun Şimşek, PTT İdari ve Mali Birimler Müdür Vekili Ayten Karakoca, kutlama etkinlikleri kapsamında Vali Avni Çakır’ı da makamında ziyaret ettiler. Cengiz MUHZİROĞLU