“Rehavet yok; hedefimiz belli”

HÜSEYİN BAKKastamonuspor 1966’nın kaptanı Hüseyin Bak, bundan sonraki süreçte rakiplerin değil, kendilerinin ne yapacağının önemli olduğunu söyledi.

Bugüne kadar hesap içerisine hiç girmediklerini de söyleyen tecrübeli isim, “Şehir artık şampiyonluk havasına girdi. Sadece şehir değil tüm Türkiye bizim şampiyon olacağımızı konuşuyor. Ancak daha önümüzde 9 maçımız var. Rakiplerimiz de hesap yapıyor. Biz bugüne kadar rakiplerimizin ne yaptığıyla ilgilenmedik. Bundan sonra da ilgilenmeyeceğiz. Biz önümüzdeki maçlara bakıyoruz” dedi.

Önlerinde 5 gün içerisinde oynayacakları iki kritik karşılaşma olduğunu da hatırlatan Hüseyin Bak, “Bu iki maçtan alabileceğimiz en yüksek puanı almak istiyoruz. Böylece şampiyonluğun yüzde 80’ini garanti altına alacağız. Şu anda rehavete girmenin, şampiyon olduk demenin bir manası yok. Matematiksel olarak bitmeden şampiyonluğumuzu ilan edemeyiz. Bu yüzden aynı ciddiyet ve konsantrasyonla kalan maçlarımıza hazırlanacağız” diye konuştu.

Takım içerisindeki genç arkadaşlarla tecrübelerini de sıklıkla paylaştığını söyleyen Hüseyin Bak, “Herkes burada gazete okuyor ve sosyal medya kullanıyor. Buralara bakan genç arkadaşlarımız ‘abi biz şampiyon olmuşuz’ diyor. Ama işte öyle olmuyor. Biz bunu anlatmaya çalışıyoruz. Her seferinde yaptığımız toplantılarda bunları değerlendiriyoruz. Geçmiş dönemlerde 9 puan geriden gelerek şampiyon olan takımların olduğundan bahsediyoruz ve hiçbir arkadaşımızın rehavete girmemesini istiyoruz. Takımın büyükleri olarak önce bizim rehavete girmemiz lazım. Bizi gören genç arkadaşlarımızın da bizi örnek alarak rehavete girmemesi lazım. Bunun için de çalışıyoruz” şeklinde konuştu.