Rektör’den Çatalzeytin’i sevindiren yaklaşım

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Çatalzeytin Meslek Yüksekokulu’nun akademik ve idari kadrosunu güçlendireceklerini, KYK ile işbirliği yaparak yurt sorununu çözmenin başlıca görevleri olduğunu söyledi.

Sahil bandındaki okullarını ziyaret turunda dün Çatalzeytin’e gelen Rektör Topal, Çatalzeytin Meslek Yüksekokulunda Okul Müdürü Abdulkadir Karacı’danbilgi aldı; öğretim görevlileri Yasemin Kartal, Elif Yurdakul, Oğuzhan Öztürk, Oğuzhan Harmandaoğlu, Yasin Ak, Turan Deliahmetoğlu ile okul sorunlarını görüştü.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Belediye Başkanı Ahmet Demir’i de makamında ziyaret etti.

Rektör Topal, Belediye Meclis Üyeleri Hüseyin Tolga İnce, Orhan Tan, Refah Akçay ve Emin Türkay Öztürk’ün de hazır bulunduğu ziyaretinde, “Üniversitemize bağlı 13 MYO içinde en fazla öğrenciye sahip okullardan birisi Çatalzeytin. Çatalzeytin MYO geniş bir yerleşim alanına sahip. Öğrenci akışının artması, öğrenci memnuniyetine bağlı. Çatalzeytin MYO’nun akademik ve idari kadrosunu güçlendireceğiz. KYK ile işbirliği yaparak yurt sorununu çözmek başlıca görevimiz. Ülkemizde sosyolojik değişim var. Yaşlı nüfusumuz artıyor. Eğitimde de bu dönüşüme ayak uydurmak zorundayız.” dedi.

Belediye Başkanı Ahmet Demir, İlçe hakkında bilgiler verdi. MYO’daki sorunların iyileştirilmesi için Belediye olarak olanaklar ölçüsünde çalıştıklarını söyledi.

Rektör Topal daha sonra Abana’ya hareket etti.