Rektör,öğrenci topluluklarıylabir araya geldi “Daha iyi olmaya yönelik hedefimiz var”

Kastamonu Üniversitesi Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, düzenlenen toplantıda öğrencilerle bir araya geldi. 

Rektör, öğrencilerine hitap ederken, “Pandemi sebebiyle uzakta kaldığımız iki yıl boyunca bıraktığınız üniversite ile bulduğunuz üniversitenin aynı olmaması için gayret sarf ettik. İmkanlarımız nispetinde başarılı olduk. Daha iyi olmaya yönelik bir hedefimiz var. Sizler daha iyilerine layıksınız. Her gün biraz daha fazla üzerine koyarak bu artışı, ivmeyi devam ettirmeye çalışıyoruz” dedi.

 

Kastamonu Üniversitesi Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, düzenlenen toplantıda öğrencilerle bir araya geldi.

Üniversite’nin Spor ve Yaşam Merkez’inde bulunan çok amaçlı salonda gerçekleşen toplantıda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan ile birlikte Dış İlişkiler Genel Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi M. Öztürk Akcaoğlu, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Mehmet Sena Aygül, Öğrenci İşleri Daire Başkan V. Şule Solakoğlu hazır bulundu.

Katılımınyüksek olduğu buluşmada öğrencilerin önerilerini, düşüncelerini ve taleplerini doğrudan iletme olanağı bulduğu toplantıya Üniversite’nin topluluk başkanları katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, “Pandemi sebebiyle uzakta kaldığımız iki yıl boyunca bıraktığınız üniversite ile bulduğunuz üniversitenin aynı olmaması için gayret sarf ettik. İmkanlarımız nispetinde başarılı olduk. Daha iyi olmaya yönelik bir hedefimiz var. Sizler daha iyilerine layıksınız. Her gün biraz daha fazla üzerine koyarak bu artışı, ivmeyi devam ettirmeye çalışıyoruz” dedi.

Rektör Topal, Üniversite’nin varlık sebebinin öğrenciler olduğunu vurguladı ve “Bu doğrultuda sizin beklentileriniz, sizin istekleriniz, eğitim-öğretim süreçlerinin daha sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve hayata sizi hazırlamak noktasında ne tür çalışmalar yapmamız hususunda bize vereceğiniz bilgiler, bizim için belirleyici olacaktır. Öğrenci imkanlarından tutun, kültürel faaliyetlere, kampüs içerisinde bulunan bir takım sıkıntılar olmak üzere her birini dile getirebilirsiniz” diye konuştu.

Etkinlik sırasında öğrencilerin sorunlarını, önerilerini ve isteklerini not eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, gerekli çalışmaların en kısa sürede uygulanması için ilgili birimlerin harekete geçeceğinin bilgisini paylaştı.

Gerçekleşen etkinlikte öğrenciler karşılaştıkları sorunların yanı sıra Üniversite’nin imkanlarından ve Rektör’ün öğrenci merkezli çalışmalarından duydukları memnuniyeti dile getirdi.