Rektörün anketinden “Evet” çıktı

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’ın twitter hesabından, üniversitenin 15 Haziran sonrası yeniden öğretime başlayıp başlamamasıyla ilgili görüşlerini öğrenme amaçlı olarak öğrencilere yönelik başlattığı anket sonuçlandı.

Ankette yüzde 52,9’luk kesim evet oyu kullanarak kampüse gelmek istediklerini, yüzde 45,8’lik kesim ise uzaktan eğitime devam edilmesi yönünde oy kullandı. Yüzde 1,3’lük kesim ise kararsız kaldı.

Ancak Kastamonu Üniversitesi’nin 30 bin civarında olan öğrenci sayısına karşılık ankette 100 bin 447 oy kullanılması dikkat çekti. Bu oran Rektör Prof.Dr.Ahmet Hamdi Topal’ın da dikkatini çekti ve şu paylaşımı yaptı:

“Sevgili öğrenciler, anketimize göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ediyorum. Katılım sayısını dikkate aldığımızda anketimizin ailelerinizin ve sosyal çevrenizin de ilgisine mazhar olduğunu görüyorum. Görüş ve kanaatleriniz dikkate alınacak ve süreç ilgili kurumların aldığı/alacağı kararlar ve tavsiyeler doğrultusunda Üniversitemizin yetkili kurullarınca şekillendirilerek karara bağlanacaktır. Sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.”