Rezidansta olay!

  • Kuzeykent’te, yabancı uyruklu kişilerin yaşadığı bir rezidanstaki daireye eşyalarını almak için gelen genç kıza engel olunmasıyla başlayan olayda, yaşanan tartışma üzerine ihbarda bulunulan polislerin gelmesiyle birlikte balkondan dumanlar yükselmeye başladı.
  • İtfaiye ile birlikte eve giren ekiplerin, yakılmaya çalışılan ve uyuşturucu olduğu iddia edilen maddeler ele geçirdiği, ayrıca evde çok miktarda döviz bulunduğu öğrenildi.

 

Kuzeykent dün Kastamonu’da şu ana kadar yaşanmayan bir olaya sahne oldu. Canan Sokak üzerinde bulunan bir rezidansın 12’nci katında meydana gelen olayda, yabancı uyruklu kişilerin yaşadığı eve eşyalarını almak için gelen genç kız, buna engel olunup aralarında tartışma çıkınca durumu polise bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine intikal eden polis ekipleri 12’nci kattaki dairenin kapısını çaldı. Bu sırada daire içerisinden dumanlar çıkmaya başladı. Dairenin balkon kısmında çıkan yangın üzerine durum itfaiyeye bildirildi. İtfaiye ekiplerinin de desteğiyle içeri giren ekipler yangını büyümeden söndürdü.

Evde yapılan incelemelerde ise uyuşturucu olduğu iddia edilen bazı maddelerin yakıldığı ve evde çok miktarda döviz bulunduğu öğrenildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.