Rıdvan Dilmen’den alt lig eleştirisi

NTV’de yayınlanan ‘% 100 Futbol’ programında Rıdvan Dilmen, Türkiye Futbol Federasyonu’nun 2 ve 3. Lig için aldığı kararı eleştirdi.

TFF’nin 2 ve 3. Lig’i ‘Oynatmama’ kararının ardından basına ‘2. Lig’den ilk 2 takımlar çıkacak, 3. Lig’den ilk 6 takım çıkacak. Play-Off falan oynanmayacak’ diye sızdırdığını ifade eden Rıdvan Dilmen, “Eğer siz ortamı ve konjonktürü bekliyorsanız hata yapıyorsunuz. TFF’nin kararı biran önce açıklamaları lazım. Bu işi de devlete bırakmasınlar. ‘Böyle karar verdik’ deyin. ‘Ben karışmadım, onlar karar verdi’ demek için bekliyorlar” ifadelerini kullandı.

Programın mederatörü Murat Kosava’nın sorusu üzerine alt liglerin şartlarının futbol oynamaya uygun olmadığını ifade eden Rıdvan Dilmen, “Bu atmosferde, bu şartlarda 4 ay ara vermiş liglerde maçların oynanma ihtimali yok. Şuanda test sayıları bile yeterli olmadığı için alt liglerin imkanları uygun değildi. Fakat burada federasyon yöneticiliği çok önemlidir. Bir karar alırsınız ve onu uygularsınız. 25 Haziran Perşembe günü yönetim kurulu toplantısında sonra TFF, maçların 18 Temmuz’da başlayacağını ilan etti. Takımlarda ona göre pozisyon almıştı. Birkaç gün sonra ‘Biz oynatmıyoruz’ dediler. Oynatmama kararı ile ilgili federasyonun aldığı bir karar olduğunu biliyorum. Oynatmıyoruz dedikten sonra ‘Bizim kararımız bu’ diye açıklamaları gerekiyordu” dedi.