Romon”un meslek edindirme savaşı!

Romon Group Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kömeç, “ara-yönetici eleman” açığını kapatmak ve sanayiye nitelikli eleman kazandırmak amacıyla meslek eğitim kurslarına ev sahipliği yapmak için çırpındığını ancak kamudan destek görmediğini iddia etti.

Kastamonu OSB’deki fabrikasına 4.5 ton kurs malzemesi depoladığını ve Almanya’dan usta öğretici getireceğini kaydeden Kömeç, fabrikasını sürekli kurs mekanı olarak kullanıma açmaya hazır olduğunu ifade etti, “Kurs alanların sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde iş bulabileceklerini iddia ediyorum” dedi.

 

Kastamonu OSB’de faaliyet gösteren Romon Group’un yönetim kurulu başkanı Ayhan Kömeç, “ara-yönetici eleman” açığını kapatmak ve sanayiye nitelikli eleman kazandırmak amacıyla meslek eğitim kurslarına ev sahipliği yapmak için çırpındığını ancak kamudan destek görmediğini iddia etti.

“Bürokrasiyi aşamıyoruz”

Romon Group olarak şehrimizde faaliyete geçtiklerinden bugüne kadar kamu işbirliğinde kurs açmak istediklerini ancak sonuca ulaşamadıklarını kaydeden Kömeç, “Bürokrasiyi aşamıyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

“Kaynakçı, endüstriyel boruculuk, tesis yapımcılığı, makine yapımcılığı” alanlarında kursiyerlerin kullanabilmesi için fabrikasında 4.5 ton malzeme hazırladığını kaydeden Kömeç, “Almanya’dan usta öğretici getireceğim. Kurs alanların sadece ülkemizde değil dünyanın her yerinde iş bulabileceklerini iddia ediyorum” dedi.

Kömeç, 85 işçinin çalıştığı fabrikasında Kastamonulu işçinin az olduğunu kaydederek, ara eleman ihtiyacının açılacak kurslarla azaltılmadığı takdirde ilimizde sanayinin gelişmesinin olanaklı olmadığını, açılacak fabrikaların da işçi ithal etmek zorunda kalacaklarının altını çizdi.