Ruhsuz oyunun faturası ona kesildi

GMG Kastamonuspor, Teknik Direktör Ahmet Yıldırım yönetiminde üst üste ikinci kez çıktığı play-off’ta yine istenilen görüntüden çok uzak bir tablo ortaya koyup ilk maçta elendi.

Yıldırım, futbol adına ortaya hiçbir şey koymadıkları Tuzlasporyenilgisi sonrasında sosyal medyada eleştiri oklarının hedefi oldu. Eleştiriler, Yıldırım’ın final maçlarındaki performansına yönelikti.

Geçtiğimiz sezon da Ahmet Yıldırım yönetiminde 1.Lig’e çok yaklaşan kırmızı siyahlılar, o sezon şampiyonluğu 2 puanla Keçiörengücü’ne kaptırmış, geçen sezon ise ligin bitimine 3 hafta kala Sakaryaspor ile oynanan final niteliğindeki maçta Yıldırım’ın oyuna olan müdahaleleri çok eleştirilmişti.

Karşılaşma 1-0 temsilcimizin üstünlüğü ile devam ederken Sakaryaspor golü bulmuş ve durum 1-1’e gelmişti. Yıldırım, beraberliğin kendilerine yaramadığı maçta risk almamış ve 90+2’ye kadar oyuncu değiştirmemiş, değiştirdiğinde ise golcü Artun’u çıkarıp oyuna stoper almıştı. Bu maçla şampiyonluğu kaçıran GMG Kastamonuspor, aynı şekilde geçen sezon playoff çeyrek final maçlarında da Sarıyer karşısında ortaya koyduğu futbolla eleştirilmiş ve playoff maçlarında erken havlu atmıştı.

GMG Kastamonuspor, önceki akşam oynanan Tuzlaspor maçında da pasif ve amaçsız bir görüntü sergiledi. Teknik Direktör Ahmet Yıldırım’ın yine riskten uzak futbol anlayışı maçın skoruna yansıdı. Maç sonrası yapılan yorumlarda ise oyunun ve yenilginin sorumlu olarak Ahmet Yıldırım gösterildi.