Sağlık Bilimleri öğrencilerine oryantasyon eğitimi

Kastamonu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde 1. sınıf öğrencileri ve pandemi nedeniyle yüz yüze eğitime katılamayan 2. sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon eğitimi gerçekleştirildi.

Oryantasyon eğitimine Dekan Prof. Dr. Abdulkadir Tuna, Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Nihal Aydın, Dr. Öğr. Üyesi Nesrin İçli, Fakülte Sekreteri Cemil Türkmen, fakülte öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Kastamonu Üniversitesi Bilgehan Bilgili Merkez Kütüphanesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen programda Dekan Prof. Dr. Abdulkadir Tuna, öğrencilerin sağlık gibi önemli bir mesleği ifa etmek üzere çıktıkları bu yolda, “bilişsel,  duyuşsal ve psikomotor beceriler” alanlarında yetiştirilmelerinin önemli olduğunu, bu doğrultuda fakülte olarak her türlü desteğin verileceğini söyledi.

Öğr. Gör. Mücahit Muslu tarafından da öğrencilerin üniversite hayatına ve yerleşke kültürüne hızlı adapte olması amacıyla; fakülte akademik ve idari kadrosunun tanıtımı, eğitim öğretim faaliyetleri, dersler dışında öğrencilerin faydalanabileceği alanlar, başvuru noktaları, kulüpler, spor ve sosyal tesisler,  kütüphaneler, idari birimlerin işleyiş şekli ve öğrencilerin bu birimlerden nasıl destek alabilecekleri vb. konuları içeren bilgilendirme sunumu yapıldı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin 3 bölümden yaklaşık 400 öğrencinin katıldığı Oryantasyon Eğitimi, öğrencilerin soru-cevap ve katkı sağlamak isteyen hocaların konuşmalarıyla son buldu.