Sağlık Bilimleri’nde hemşirelik paneli

Kastamonu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde Hemşirelik Haftası kapsamında Uluslararası Hemşireler Birliği’nin (International Counsil of Nurses – ICN) 2022 yılı teması; “Hemşireler: Öncü Bir Ses – Küresel Sağlığı Güvence Altına Almak İçin Hemşireliğe Yatırım Yapın ve Haklara Saygı Gösterin” doğrultusunda Hemşirelik paneli düzenlendi.

Fakültenin Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Havva Kaçan tarafından organize edilen etkinlik Merkez Kütüphanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Abdulkadir Tuna’nın açılış konuşması ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan’ın günün anlam ve önemine dair konuşmasının ardından Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Saide Pakize Çetin,  “Hemşirelik Mesleğine Genel Bir Bakış” başlıklı konuşmasını yaptı.

Hemşirelik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Gülşen Ulaş Karaahmetoğlu moderatörlüğündeki panele, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Sorumlusu Berna Alay, Öğrenci İşleri Birim Sorumlusu Şerife Alp, Genel Yoğun Bakım Koordinatörü Elmas Yılmaz, Kastamonu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcısı Arzu Mıcık panelist olarak katkı sağladılar.

Soru cevap bölümünün yapıldığı panel sonrasında Hemşirelik 4.Sınıf öğrencilerinin mesajlarının yer aldığı afişler ve slayt sunumu yapıldı.

Panel sonunda, Toplum Ruh Sağlığı Danışanları’nın beceri eğitim ürünleri öğrenciler tarafından sergilendi.