Sağlık kampüs alanı için BİLİMSEL İMECE

  • Başhekim ve Dekan, sağlık kampüs alanına dönüştürülecek olan ve proje ihalesi geçen ay yapılan tıp fakültesi binalarının bulunduğu alanda İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte incelemede bulundular.
  • Sağlık kampüs alanıyla ilgili bir takip komisyon oluşturduklarını söyleyenBaşhekim Ergül, “Bugünkü haliyle doğrusu insanı düşündürüyor” dediği binaların içinde yapılması ve kurulması gereken ünitelerin planlamalarını, ‘neler yapılabilir’i Dekanlık, Sağlık Müdürlüğü ve komisyonla birlikte görüşmeye başladıklarını açıkladı.

Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Osman Güler, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, Tıp Fakültesi binalarını gezip incelediler.

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül, konuyla ilgili şunları söyledi:

”Kastamonu Tıp Fakültesi hizmet binalarının projelendirme ihalesi  geçtiğimiz ay İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından yapıldı.

Mutlaka iyi niyetlerle yola çıkılıp yapımına başlanan, ancak bu zamana kadar bir türlü tamamlanamayan Tıp Fakültesi binaları, bugünkü haliyle doğrusu insanı düşündürüyor.

Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Osman Güler Hocamızla, İl Sağlık Müdürlüğümüzün geçtiğimiz ay proje ihalesi yapılan tıp fakültesi inşaat alanlarını birlikte  gezdik. Gördüğümüz eksiklikleri ve düşüncelerimizi  İl Sağlık Müdürlüğümüzle paylaştık. Sağlık kampüs alanıyla  ilgili hastanemizde  bir takip komisyon oluşturduk. Binaların içinde yapılması ve kurulması gereken ünitelerin  planlamalarını, ‘neler yapabiliriz’iTıp Fakültesi Dekanlığımız, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve  komisyonlarımızla birlikte konuşmaya başladık.

Eğitim Araştırma Hastanesi doktorlarımız, hemşirelerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımız, Kovid-19 pandemisiyle hep birlikte cansiperane mücadele ederken, bir yandan da tarihi şan ve şeref dolu Kastamonumuza sağlık alanında yeni projeler ve çalışmalar içinde olacağız.  Bu düşünce ikliminde, bu toprakların bir evladı olarak, milletvekillerimiz, Valiliğimiz, üniversitemiz,  İl Sağlık Müdürlüğümüzün verecekleri  desteklerle sağlık alanında Kastamonu’ya özlenen ve ihtiyaç duyulan kalıcı eserler  kazandırma gayretiyle, hizmet aşkıyla, bıkmadan, usanmadan çalışıyoruz.”