Sağlık Müdürü’nden HALKA ÇAĞRI

  • “Birlikte savaşalım”

İl Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazı, Kastamonuluları koronavirüs konusunda kurallara uymaya ve salgına karşı birlikte savaşmaya çağırdı.

  • Hasta ziyaretlerine kısıtlama

Yazı, hastanede hasta ziyaretlerinin randevulu duruma getirilerek kısıtlandığını da açıkladı ve Hasta ziyaretlerinde virüse karşı kısıtlama önlemlerini milletimizin sağlığı için kararlılıkla uygulayacağız. Hasta ziyaretleri konusunda vatandaşlarımızdan ısrarcı olmamalarını bekliyorum” dedi.

 

İl Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazı, koronavirüs Kovid-19 salgınıyla mücadele konusunda kurallara uyulması ve salgına karşı birlikte savaşılması çağrısı yaptı.

Yazılı bir açıklamada bulunan Müdür yazı şunları söyledi:

“Kastamonu’da normalleşme sürecinde sosyal hayat dönemine kontrollü olarak, tedbirlere ve alınan kararlara uyarak geçelim.

Koronavirüse karşı yürütülen mücadelede elde edilen kazanımlarımızı normalleşme sürecinde korumak ve pandemiden korunmak hepimizin sorumluluğudur. Bu kapsamda maske kullanmak, sosyal mesafeye dikkat etmek ve ellerin yıkanması başta olmak üzere, virüse karşı alınan tedbir ve konulan kuralların önemini vatandaşlarımıza hatırlatmak  istiyorum.

Kovid-19’un bulaşma riskinin en yüksek bölge ve alanlar olduğu yerlerden birinin de hastaneler olduğu unutulmamalı ve akıllardan çıkmamalıdır. Bu sebeplerden dolayı hasta ziyaretlerini kısıtladık. Vatandaşlarımız, şayet randevusu yoksa  hastaneye gelmemeli.

Kastamonu’nun sağlığı için, zaruret durumlarda acile başvuru yapmalısınız. Polikliniklere randevunuz yoksa muayene için gelinmemesi gerekmektedir. Vatandaşlarımızın ve sağlık çalışanlarımızın sağlığı için bu alınan tedbir ve kurallara, vatandaşımızın uyması gerekmektedir. Anlayışlı, gönlü zengin, sağlıklarına önem veren Kastamonu insanımızın, alınan kararlara, çağrılarımıza, saygıyla uyacaklarına inanıyoruz.

182 MHRS randevu hattından ve internet uygulamalarından alacağınız randevular ve acil durumlar haricinde hastanelerimizde virüsün çok sevdiği kalabalıkları oluşturmayalım.

Kültürümüzde olan hasta ziyaretleriyle ilgili olarak pandemi döneminde getirilen kısıtlamalar, hastalarımızın sağlığın içindir. Hasta ziyaretlerinde virüse karşı kısıtlama önlemlerini milletimizin sağlığı için kararlılıkla uygulayacağız. Hasta ziyaretleri için vatandaşımızın ısrarcı olmamalarını da  vatandaşımızdan, bekliyorum. Virüse karşı sağlıkta yürüttüğümüz büyük mücadelemize, alınan tedbirlere, sosyal mesafeye dikkat edeceğiz. Maskemizi takacağız. Ellerimizi sabunla yıkayacağız. Görüyorum cadde ve sokaklarda pazarlarda kalabalık alanlarda maskesiz dolaşanlar var. Maske takıyormuş gibi yapanları da  uygun bir dille mutlaka  uyarmalıyız.

Kastamonu olarak, alınan tedbirlere uyup, virüse karşı sağlığımızı koruyalım.”