Sağlık Sen yetkiyi bırakmadı; “2 bin 55 üyeyle kocaman bir aileyiz”

  • Sağlık Sen Şube Başkanı Mehmet Öz, “Sağlık-Sen Kastamonu Şubemiz zirvedeki yerini bir kez daha perçinleyerek, yetkiyi göğüsledi. 2 bin 55 sağlık ve sosyal hizmet emektarından oluşan kocaman bir aile olduk” dedi.

 

Memur-Sen’e bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmetler Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) yürütmüş olduğu çalışmalarla ilgili dün bir basın toplantısı düzenledi.

Canoğlu Restoran’da düzenlenen toplantıya Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Öz, Başkanvekili İbrahim Meydanlı, Başkan Yardımcıları Suat Yemenici, Himmet Sevindi, Metin Gürel, Fahri Ahmetoğlu ve İbrahim Şahinoğlu katıldı.

Şube Başkanı Mehmet Öz, “Yetkide istikrarın, sendikacılıkta itibarın adresi, kazanımların merkezi Türkiye’nin en büyük emek örgütü Memur-Sen’e bağlı Sağlık-Sen 14 bin 487 bin yeni üyenin katılımıyla 260 bin 337 üye sayısına ulaşarak zirvedeki yerini perçinledi” dedi.

Her yıl Mayıs ayında gerçekleşen sendika üye sayılarının tespitinde Sağlık-Sen Kastamonu Şubesi’nin yetkiyi bir kez daha aldığını ifade eden Mehmet Öz, “İlimiz genelinde rakibimiz olan tüm sendika üye sayılarının toplamının üç katı üyeye sahip olarak zirvedeki yerimizi koruduk. Sendikamızın üye sayısı toplam çalışan sayısının yüzde 70,1’ine ulaşmış durumdadır. Ailemiz olarak gördüğümüz sendikamıza yeni katılan kıymetli kardeşlerim ve gönüldaşlarımla birlikte çalıştık, birlikte başardık.  2022 yılında Kastamonu Sağlık-Sen olarak, sadece üye sayımızı değil, ailemizi büyüterek 2 bin 55 sağlık ve sosyal hizmet emektarından oluşan kocaman bir aile olduk” diye konuştu.

Yetkinin getirdiği sorumluluğun bilincinde olduklarını da söyleyen Mehmet Öz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Üyelerimizin üyelik için bize verdiği imza, sıradan bir imza değil hak ve menfaatlerinin korunması adına verilmiş bir emanettir. Bu emanete en iyi şekilde sahip çıkacak, sahada fedakarca görev yapan sağlık çalışanlarımızın sorunlarını çözüme, taleplerini kazanıma dönüştürecek çalışmaları süratle sürdürmeye devam edeceğiz. Sağlık-Sen olarak bugüne kadar birçok konuyu gündeme taşıyarak kazanıma dönüştürdük. Yetkili sendika olarak yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Bugüne kadar çözdüğümüz yüzlerce sorun gibi bundan sonra da stratejik akıl, yapıcı öneriler ve uzman ekiplerimizle çözümün adresi olmaya devam edeceğiz. Kazanımlarımızı değersizleştirmeye çalışan veya emek hırsızlığı yapan zihniyete takılmaksızın kıymetli üyelerimiz ve teşkilatımızdan almış olduğumuz güçle durmadan yorulmadan çalışmaya devam edeceğiz. Başta gücümüze güç katan değerli üyelerimize, diğer taraftan gecesini gündüzüne katarak fedakârca çalışan ve gerektiğinde kendisinden ve ailesinden fedakarlık yapan temsilcilerimizle birlikte tüm teşkilatımıza en kalbi duygularımla teşekkür ediyor, saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum…”

 

Cengiz MUHZİROĞLU