Sağlıkçılardan kan bağışı

İl Sağlık Müdürlüğü ile Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları,kan bağışının önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için, Kızılay Kan Merkezi’nde kan bağışında bulundu.

Sağlık Müdürü Kutlu: “Bu çalışmamız hafta boyunca devam edecek. Kan acil bir ihtiyaç değil, sürekli bir ihtiyaçtır. Veren için sıkıntı olmayan, hatta çok şifa olan bir etkinliktir. Bir ünite kan 3 canı kurtarabilmektedir.”

 

 

İl Sağlık Müdürlüğü ile Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi çalışanları, kan bağışının önemine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak için, Kızılay Kan Merkezi’nde kan bağışında bulundu.

Önceki akşam iftar sonrası gerçekleştirilen bağış hakkında bilgilendirmede bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Yüksel Kutlu şunları söyledi:

“Bu çalışmamız hafta boyunca devam edecek. Kan acil bir ihtiyaç değil, sürekli bir ihtiyaçtır. Ramazan ayında da vatandaşlarımız oruçlu olduğundan gündüz gelemiyorlar ama Kızılay’ımızın hizmeti iftardan sonrada devam ediyor. Kan bağışının önemini vurgulamak için Sağlık Müdürlüğü ve Eğitim, Araştırma Hastanesi olarak bağlı birimlerimizle böyle bir kampanya gerçekleştirdik. Kan bankalarımızdaki stokları her zaman dolu tutmamız gerekiyor. Ramazan ayında bu stoklar azaldığı için böyle bir kampanya yapma ihtiyacında bulunduk. Bundan sonrada devam edecek. Bayramdan sonrada arkadaşlarımız kan vermeye gelecekler. Veren için sıkıntı olmayan, hatta çok şifa olan bir etkinliktir. Bir ünite kan 3 canı kurtarabilmektedir. Onun için vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Büyük ameliyatlarda, yeni doğandan, 80 yaşına kadar herkesin ihtiyacı oluyor. Kan ve kan ürünleri olmazsa olmaz.”

CM