Sahil Güvenlik 40 yaşında

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın kuruluşunun 40. yılı kutlanıyor.

Vali Avni Çakır, günle ilgili bir mesaj yayımladı. Çakır’ın mesajı şöyle:

“Uluslararası deniz yolu ana geçiş güzergahlarının merkezi  olan denizlerimiz,  sahillerimiz, karasularımız,  Türkiye’mizin değerine değer katmaktadır.

Vatanımızı çevreleyen  denizlerde güvenliğin, doğal güzelliklerimizin korunması,  kamu düzeninin sağlanması,  deniz etkinlikleri kültürümüzün yaşatılması görevlerini başarıyla yürüten Sahil Güvenlik Komutanlığımız  ülkemizin emniyeti, asayişi  ve  huzurunun temsilcileridir.

Teknolojik güç ve donanımı ile ulusal ve uluslararası karasularında ülkelerarası birliğe, beraberliğe, dayanışmaya vesile olan Sahil Güvenlik Komutanlığımız vatan  sevgisi ile milletimizin varlığını,  devletimizin gücünü  temsil etmektedir.

Huzurlu, güvenli toplum bilinciyle  ülkemiz  sınırlarından  İlimiz sahillerine uzanan deniz yolunun geleceğe taşınmasına vesile olan Sahil Güvenlik Komutanlığımıza başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

“Denizlerin Kalesi Türkiye’miz  Geçilmez”, “Vatan, Millet, Devlet Bütünlüğü  Bozulamaz” anlayışı ile daima göreve hazır bulunan Sahil Güvenlik Teşkilatımızın kuruluş yıldönümünü kutluyor, tüm mensuplarına aileleriyle birlikte  sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”