“Sahil tahkimatı projesi en kısa sürede tamamlanmalı”

Seçim sonrası ilçe ziyaretlerini Abana ile sürdüren CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, ilçede sağlık alanındaki sorunların acil olarak çözülmesi, sahil tahkimatı projesinin de en kısa sürede tamamlanması gerektiğini söyledi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, 24 Haziran’dan hemen sonra start verdiği ilçe teşekkür ziyaretlerine Abana’yla devam etti.

24 Haziran’dan sonra Cide, Küre, Seydiler, İhsangazi, Araç ve Tosya’da vatandaşlarla buluşan Baltacı, yedinci ziyaret noktası olan Abana ziyaretini partisinin İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ali Kerim Özdikmenli, Abana İlçe Başkanı Erhan Çelebioğlu ve Abana İl Genel Meclisi Üyesi Hasan Tığlı ile birlikte gerçekleştirdi.

Abana Kaymakam Vekili Murat Acar’la makamında görüşen Milletvekili Baltacı, Kaymakam Acar’dan ilçeyle ilgili bilgiler aldı. Hasan Baltacı, Abana’nın gelişmesine katkı sağlayacak her çalışmaya destek vermeye, katkı sunmaya hazır olduklarının bilinmesini istedi.

Baltacı ve beraberindeki heyet daha sonra Abana Belediye Başkanı Altan Erdoğan’la ilçeyle ilgili görüş alış verişinde bulundu. Belediye ziyaretinin ardından ilçe esnaflarını gezen ve vatandaşlarla sohbet eden Baltacı, Abana’da CHP’ye uzun yıllar emek veren Necati Can’ın cenaze namazına katıldı.

SAĞLIK SORUNLARI

Abanalılarla yaptığı görüşmede özellikle sağlık alanında yaşanan sıkıntıların ön plana çıktığını belirten Milletvekili Hasan Baltacı, “Birçok ilçemizde olduğu gibi sağlık alanındaki problemlerin Abana’da da acil çözülmesi gerektiğini gördük. Bu doğrultuda Abanalıların sesi olacağımızın unutulmamasını istiyorum. Abana’da yaşayan büyüklerimizden ‘yıllar önce ilçemizde cerrahımız bile vardı ama şimdi en ufak bir sağlık sorununda başka ilçeye yada Kastamonu’ya gitmek zorunda kalıyoruz’ sözlerini duyuyoruz.  Abana bunu hak etmiyor” ifadelerini kullandı.

SAHİL TAHKİMATI

Abana’nın deniz turizminden hak ettiği payı almasını, bu çerçevede de Abana Sahil Tahkimatı Projesi’ni önemsediklerini belirten Milletvekili Hasan Baltacı, “Bilindiği gibi Kastamonu Karadeniz’e en uzun sahili olan iller arasında başı çekiyor. Kastamonu’nun bu avantajını bir an önce fırsata çevirmesini ve Abana’nın sahil tahkimatı projesinin en kısa sürede tamamlanıp deniz turizminden hak ettiği payı almasını önemsiyoruz. Abana için önemli olan bu projenin yakından takipçisi olacağız” diye konuştu.