Sahte kimlik kullanıyormuş

Kastamonu Açık Cezaevi’nden firar ettikten sonra izini kaybettiren ve geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Yaşar Tilki’nin üzerinden Doğan Ç. adına ehliyet çıktı.
Trafik kazası sonucu hayatını kaybeden ve önceki gün Merkez Kavak köyünde toprağa verilen cezaevi firarisi Yalçın Tilki’nin sahte kimlik kullandığı belirlendi.

Kastamonu Açık Ceza ve İnfaz Kurumu’ndan bir yıl önce firar eden ve Muğla-Marmaris karayolu Sakartepe rampası Net tesisleri üstünde meydana gelen kazada duvara çarpan otosunda can veren Yalçın Tilki’nin (47) üzerinden Doğan Ç. adına ehliyet çıktı. Doğan Ç.’nin ailesi arandığında Yalçın Tilki’nin gerçek kimliği ortaya çıktı. Kastamonu Merkez ilçesi Kavak Mahallesi nüfusuna kayıtlı olduğu tespit edilen Yalçın Tilki’nin Kastamonu Yerel İlâmat Masası tarafından kasten adam öldürme suçundan ve Kastamonu 3. Asliye Ceza Mahkemesince hükümlü ve tutuklu olduğu, hükümlülük cezasını Kastamonu Açık Ceza ve İnfaz Kurumunda devam ettirdiği sırada bir yıl önce firar ettiği belirlendi.
Yalçın Tilki’nin Doğan Ç. isimli şahsın ehliyetinin fotoğrafını değiştirmek suretiyle kullandığı belirlendi.