SAHTEKARLIĞA YENİLDİK

Kastamonuspor 1966, sezon başından bu yana takım olmaya en yakın görüntüyü verdiği maçta emek hırsızı bir santrforun sahtekarlığına, bu sahtekarlığa göz yumduğu gibi nizami bir golünü vermeyen hakem ile yardımcılarına ve son vuruşlardaki becerikSizliğine kurban gitti.

Kırmızı-siyahlılar, Teknik Direktör Kılıç’ın hakem tarafından tribüne gönderildiği maçta, son haftalarda düşüş içerisinde olan Keçiörengücü’ne 2-1 yenilerek 23 puanda kalıp 10’uncu sıraya düştü ve ligin ikinci yarısı için canlı tutmak istediği play-off umudunu önemli ölçüde zayıflattı.

Maçı katlettiler

Kastamonuspor 1966, dünkü karşılaşmada hakemler tarafından adeta doğrandı. Karşılaşmadaki tüm hakemler verdikleri kararlarla saç baş yoldurdu.

İkinci devrenin hemen başındaki penaltı pozisyonunda rakip oyuncunun kendini yere bırakmasını ne orta hakem Sezer Yalçın gördü ne de yan hakem Turgut Evran. Yine Ali Kuçik’in ofsaytla uzaktan yakından alakası olmayan pozisyonunda ise yan hakem Yunus Taşkın ofsayt bayrağını pozisyon gol olduktan sonra kaldırarak maça damga vurdu. Maçın dördüncü hakemi Erdem Mertoğlu ise maç boyunca Keçiörengücü yedek kulübesindekilerin yaptıklarını görmezden geldi ve Kastamonuspor 1966 yedek kulübesinden ayrılmadı. Teknik Direktör Kemal Kılıç’ın da tribüne gönderilmesinde büyük rol oynadı.

İkinci devre dakikalarca oyunun durmasına karşın maçın sonuna 6 dakikalık uzatma konulması ise ayrı bir skandal. Maçın en az 10 dakika uzatılması gerekiyordu.