Saksıda kenevire 2 yıl 6 ay hapis

  • Evinin balkonundaki saksıda kenevir eken kadına mahkeme heyeti 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Sanık duruşmada, “Keneviri kendim kullanmak için diktim” dedi.

 

Geçtiğimiz yıl Ocak ayında kent merkezinde düzenlenen operasyonda evin balkonundaki saksıda kenevir ekerek uyuşturucu yetiştiren A.A. adlı kadın gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı.

10 ay tutuklu kaldıktan sonra adli kontrolle serbest bırakılan sanık A.A., son duruşmasında uyuşturucu satmadığını belirterek, beraatını talep etti.

A.A., “Keneviri kendim kullanmak için diktim. Sadece bir süreliğine ilaçlardan kurtulmak için uyuşturucu hap kullanmak için kenevir ektim. 15 yıldır kullanıyorum. Artık sağlığıma zarar veriyordu. Keyif amaçlı kullanmadım. Sadece ilaçlarımı bırakmak için kullanmak üzere diktim. Beratımı talep ediyorum. Aleyhe hususları katılmıyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık A.A.’nın uyuşturucu kullanmak veya bulundurmak suçundan 1 yıl 8 ay ve izinsiz kenevir ekiminden dolayı da 10 ay hapis cezasına çarptırdı. Ceza ile birlikte hükmün açıklanması 5 yıl süreyle geri bırakıldı. (İHA)