Sami Aksu ve Şehr-i Dilara’dan “kurtuluşun anneleri”ne armağan

10 Aralık İlk Türk Kadın Mitingi’nin 100. yıldönümü kutlamaları kapsamında yer alan konserde, Şehr-i Dilara topluluğu ve TRT sanatçısı Sami Aksu başarılı performanslarıyla etkinliğin hakkını verdi.

Büyük katılım ve ilginin olduğu Kastamonu Üniversitesi Ahmet Yesevi Salonundaki konsere Vali Yaşar Karadenizve Eşi Zehra Karadeniz, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Kastamonu Belediye Başkanı Op.Dr Rahmi Galip Vidinlioğlu ve eşi İlknur Vidinlioğlu, İstiklal Marşımızın Şairi Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Argon, kurum amirleri, 10 Aralık Kadın Platformu Derneği Başkanı Ayten Kızıltan ve üyeleri,  diğer illerden gelen dernek başkanları ve üyeleri ile çok sayıda müziksever katıldı.

Şehri Dilara Türk Müziği Topluluğu solistleri Yıldırım Karaalioğlu, Zeynep Yaprak ve Sefa Karamehmet’in birer şarkı seslendirmelerinin ardından TRT sanatçısı Sami Aksu birbirinden güzel eserler seslendirerek unutulmaz bir müzik ziyafeti gerçekleştirildi.

Vali Yaşar Karadeniz ve Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğluda Sami Aksu’ya birer şarkısında eşlik ettiler.

Sami Aksu, Kastamonulu müzikseverlere hitap ederken şunları söyledi:

“Bizim kuşaktan kuşağa sonsuza denk yaşayacak bir kültürümüz var. Kastamonu’da bu kültüre sahip çıkan, yaşatan çok önemli bir ilimiz. Burada olmaktan, sizlerle birlikte olmaktan büyük bir gurur, büyük bir mutluluk duyuyorum. Bunu da sizlere ifade etmek ve paylaşmak istiyorum. Biliyorsunuz her ne kadar mesleğimiz gereği TRT’de olmamız hasebiyle İstanbul’da olsak da bir yakın hemşeriyiz.  Hem Ordu’luğumuz hem de Samsun’luluğumuz var. Kastamonu’nun son yıllarda benim için farklı bir anlamı da doğdu. Tanışmaktan büyük mutluluk ve onur  duyduğum, gerçekten son yıllarda devlet adamlığının çok üstüne yakışan ve yakıştırdığı dostum Valim Yaşar Karadeniz’de eşleri ile burada  aramızda, onun bir telefonu ile bugün buraya gelerek aranızda sizlerle olmaktan dolayı da çok mutlu oldum. Burada olmak çok güzel, yine ayrı bir duygu daha da yaşadım, Vatan Şairi, Şanlı İstiklal Marş’ımızın yazarı büyük şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un torunu Selma Argon’la birlikte geldim. Onun soluduğu havayı birlikte hissetmek bizler için ayrı bir durum ve bu hususta da büyük mutluluğu bir kez daha yaşadım. Bir günde sevinç ve duygu dolu anları yaşadım. Kastamonu’ya ilk gelmişim. Gösterilen ilgiden dolayı hepinize teşekkür ediyorum.”

Konser sonunda Yaşar Karadeniz, Gamze Aydoğdu, Rahmi Galip Vidinlioğlu ve Ayten Kızıltan sanatçılara birer buket çiçek sunup teşekkür ettiler.

Cengiz MUHZİROĞLU