“Şampiyonluğu kovalayacağız”

  • GMG KSK Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, “Şu anda transferin açılması için 2-3 milyon gibi bir borç var. Bunu bir tek Cengiz Aygün başkana yıkmak doğru değil. Büyüklerimiz daha iyi bilir ama mevcut kadro ile şampiyon olabileceğimizi gösterdik. Bu kulübün tertemiz olmasını istiyoruz. Bunu borç anlamında söylüyorum. En azından seneye bu kulüp daha emin adımlarla ilerleyebilir” dedi.

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, devre arası kampı, Tuzlaspor maçı ve transfer süreciyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Teknik direktörlük kariyerindeki en güzel kampı geçirdiklerini söyleyen Ahmet Yıldırım, “Herkesin beklediği gibi kampta inanılmaz iyi çalıştık. Elimizdeki kadro zaten iyiydi. Transfer konusunda ilk zamanlar beklenti içine girdik. Erkan Başkan, “biz transferler yapacağız, çok iyi adamlar alacağız.” demişti.  Tabii bunun maddi bir sıkıntısı var. Yaklaşık 2-3 milyon lira borç çıktı. Şimdi bunu bir tek Cengiz Aygün başkana yıkmanın anlamsız olduğunu düşünüyorum. Cengiz Aygün, şükürler olsun ki yanımızda. Takıma her türlü desteği veriyor ve her şeyini dörtlük dörtlük yapma gayreti içerisinde. Fakat, “o oyuncuyu mu alalım, şu oyuncuyu mu alalım?” derken zaman kaybı oldu. Bu saatten sonra artık nasıl olur, nasıl biter bilmiyorum ama Cengiz Aygün’ün çok gayret verdiğini gördüm” dedi.

Mevcut oyuncuların mücadelesinin ve çalışma ortamının inanılmaz güzel olduğunu da söyleyen Ahmet Yıldırım, “Tuzla maçı öncesinde de yine aynı sıkıntılar vardı. “transfer gelecek mi, gidecek mi?”  diye. Ama biz elimizdeki mevcut kadro ile çıkıp aslanlar gibi mücadele ettik. Etmekle de kalmadık. Herkesi ve şehri hareketlendirdik. Kazanmak çok önemliydi ve biz; sporcular, teknik ekip olarak görevimizi yaptık, maçı kazandık. Mevcut kadro ile şampiyon olabiliriz dedik ama bizim istediğimiz bir şey var: Bu kulübün tertemiz olması. Bunu borç anlamında söylüyorum. En azından seneye bu kulüp daha emin adımlarla şampiyonluğa gidebilir diye düşünüyoruz. Bu sene de olmayacağız diye bir şey yok. Bu senede kovalayacağız ama transfer zor gibi görünüyor. Çünkü gelen oyuncu takıma ne zaman tanıyıp, uyum sağlayacak, antrenman yapmadan nasıl maça çıkacak? Boşu boşuna da bu kadar parayı vermenin mantıklı olmadığını düşünüyorum. Tabi ama bunun kararını başkanlar verecek. Biz zaten hep açız, oyuncu istiyoruz. Ancak mevcut durum böyle iken bunu göz ardı etmemek gerekiyor. O yüzden sahip çıkanlara teşekkür ediyoruz, sahip çıkmayanların da kulübe sahip çıkmasını istiyoruz. Zaten kongre var, Erkan başkanın aday olmayacağı belli. O yüzden seçilecek başkanın önünü açmak adına bu borçları temizleyerek,  seneye sorunsuz bir takım bırakılmalı” diye konuştu.