Sanayi’de korku dolu saatler

  • Sanayi Çarşısı’nda Stil Mobilya atölyesinde tinerin parlaması sonucu çıkan ve kısa sürede büyüyen yangın, arazözlerin sirenlerini çallarak ve ardı ardına geçişleriyle şehirde heyecan ve korkuya yol açtı.

Kastamonu İtfaiyesi, bir işçinin yanarak yaralandığı yangının çevredeki diğer işyerlerine de sıçramaması için tüm ekipleriyle olaya müdahale ederken, Orman İtfaiyesi ve Özel İdare su tankerleri de söndürme çalışmalarına destek verdi.

 

Eski Sanayi Sitesi içerisinde bulunan Stil Mobilya atölyesinde sabah saatlerinde çıkan yangın büyük paniğe yol açtı. Şehrin hemen her noktasından görülebilen kesif duman ve sirenler çalarak ardı ardına geçiş yapan itfaiye ve polis araçları araçları endişe ve heyecan yarattı.

Atölyedeki sobaya tiner dökülmesi sonucu çıktığı iddia yangında bir işçi de yaralandı. 30 yaşındaki Cemil Çubuk, arkadaşları ve çevredeki esnaf tarafından yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Ellerinde ve yüzünde yanıkların olduğu öğrenilen Çubuk’un hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi.

Kastamonu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü, gelen ihbarın hemen ardından  bünyesindeki tüm araçlarla yangına müdahale etti. Kastamonu İtfaiyesi’ne takviye olarak ise Orman Bölge Müdürlüğü arazözleri ile Özel İdare Müdürlüğü’ne ait su tankerleri de yangın yerine sevk edilerek ekiplere yardımcı oldu.

Üç saatlik bir çalışma sonrasında tamamen söndürülen atölye kullanılamaz hale geldi. Çevrede güvenlik önlemi alan polis, vatandaşları yoğun dumanın yaşandığı bölgeden uzaklaştırmak için büyük bir çaba sarf etti. İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak da olay yerine gelerek çalışmaları yerinden yönetti.

ESNAFTAN BÜYÜK DAYANIŞMA

Sanayi esnafı yangın felaketine uğrayan atölye içerisindeki ürünleri dışarı çıkarmak için cansiperane çalışıp adeta birbirleriyle yarıştı.

Atölyede yapımı devam eden mobilyaları yoğun duman içerisinde canlarını hiçe sayarak dışarıya taşıyan Sanayi esnafı, yangının yol açtığı büyük zararı bir nebze olsun aşağıya çekmeye çalıştı.