Şapka fabrikası girişimi

TAŞKÖPRÜ BELEDİYE BAŞKANI ABDULLAH ÇATAL, İKİ HAFTADA BİR PERŞEMBE GÜNLERİ "HALK GÜNÜ" TOPLANTISI YAPACAK. (AKİF DOĞAN/KASTAMONU-İHA)

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, ilçeye şapka fabrikası kurulması için girişimlerde bulunduklarını açıkladı.

Emniyet, askeriye ve cezaevi personelinin kullandığı şapkaların dikimini Taşköprü’ye kuracakları şapka fabrikasında yapmak istediklerini ifade eden Başkan Çatal, böylelikle 200 kişiye de istihdam sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

 

Taşköprü BelediyeBaşkanı Abdullah Çatal, ilçenin istihdam sorununa çözüm arayışları içerisinde.

Başkan Çatal, Taşköprü’ye şapka fabrikası kurulmasıiçin girişimlerde bulunduğunu açıkladı.

Şapka İnkılabı’nın tüm Türkiye’de olduğu gibi Kastamonu’da da özel bir yeri olduğunu vurgulayan Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, “Şapka ve Kıyafet İnkılabı’nın bu yıl 94. yılı kutlanacak. Şapka ile Kastamonu bir şekilde özdeşleşmiştir. Bizde Taşköprü Belediyesi olarak manevi değerimiz olan şapkayı fabrikalara taşıyarak işsizliği azaltmayı arzuluyoruz” dedi.

“200 KİŞİYE İSTİHDAM OLUR”

Şapka fabrikasıyla ilgili fizibilite çalışmaları yapacağını ifade eden Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatal, “Emniyet, askeriye ve cezaevlerinde kullanılan şapkaların dikimini bu fabrikada yapabiliriz. Eğer devlet kanalındanüretim sözü verilirse şapka fabrikasının Taşköprü’de olmasını istiyorum. Devletimiz, ilçemizde dikimi yapılan şapkaları almanın taahhüdünü verebilir. Şapka dikimine başladığımız zaman 200 kişiye istihdam alanı olur. Taşköprülü vatandaşlarımızın işsizlik sorununa da merhem oluruz” şeklinde konuştu.