Sarımsak tarlasında 8 Mart kutlaması

Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla, tarlada sarımsak diken kadınlara karanfil dağıttı ve pasta ikram etti.

Taşköprü’de sarımsakdikiminde çalışan kadınlara, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde pasta sürprizi yapıldı.
Tarlada çalışan kadınları ziyaret eden Taşköprü Belediye Başkanı Arslan, kendilerine karanfil dağıtıp günlerini kutladı. Arslan, ayrıca tarlada pasta kesip, kendi elleriyle dağıtımını da yaptı.

‘BEYAZ ALTIN’ OLARAK ADLANDIRILAN VE DÜNYANIN EN KALİTELİ SARIMSAĞI OLARAK GÖSTERİLEN TAŞKÖPRÜ SARIMSAĞININ DİKİMİNDE ÇALIŞAN KADINLARA, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ'NDE PASTA SÜRPRİZİ YAPILDI. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA)
‘BEYAZ ALTIN’ OLARAK ADLANDIRILAN VE DÜNYANIN EN KALİTELİ SARIMSAĞI OLARAK GÖSTERİLEN TAŞKÖPRÜ SARIMSAĞININ DİKİMİNDE ÇALIŞAN KADINLARA, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ’NDE PASTA SÜRPRİZİ YAPILDI. (VEDAT YUNUS İKİZOĞLU/KASTAMONU-İHA)

Arslan, “Benim de annem, babam, kardeşlerim de sarımsak dikimiyle uğraşıyor. Bu işin en çok ceremesini çeken insanlar kadınlar. Bu yüzden 8 Mart Kadınlar Günü’nü sarımsak dikimi yapan kadınlarımızla kutlamak istedik. Bugün de sarımsak dikimiyle uğraşan kadınlarımızla birlikte olmak için ziyarete geldik. Bu vesile ile kadınlarımızın gününü kutluyorum. Allah sağlıklı, huzurlu, bol kazançlı uzun ömürler versin” diye konuştu.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nün anlamına uygun gerçek emekçi kadınlarla sarımsak tarlasında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Başkan Arslan, şöyle devam etti:
“Bu bizim için bir ayrıcalıktır. Sadece bir gün için değil, her gün için kadınlar bizim başımızın tacıdır. Kadınlarımız, bizim annemiz, bacılarımız, kardeşlerimizdir. Dinimizin de bize öğrettiği gibi ‘cennet kadınların ayakları altındadır.’ Bu yüzden biz, kadınlarımızı önemsiyoruz ve özellikle de Türk kadını her zaman ayrıcalıklıdır. Hem çile çeker hem de hiçbir zaman dinine, Allah’ına, devletine itirazı veya bir isyanı olmaz. Evlatlarını askere gönderir, eline kına yakar gönderir. Çanakkale Savaşı’nda ‘oğlum, git ya şehit ol ya da gazi ol’ demiştir. Bu anlamla da Türk kadını, Kastamonu kadını, Taşköprü kadını bizim için çok önemlidir. Onun için onlarla bugün birlikte olma mutluluğunu yaşıyoruz ve daima da onlar bizim gönlümüzde baş tacıdır. Dolayısıyla onları hiçbir zaman unutmayacağız. Tekrar tüm dünyadaki kadınlarımızı, ülkemizdeki kadınlarımızı ve özellikle şehit annelerimizin Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Allah hepimize sağlık ve huzur versin diyorum.”

Sarımsak dikiminde çalışan Bedriye Kantar, kadınlar adına Taşköprü Belediye Başkanı Hüseyin Arslan’a teşekkür ederek, “Ayağınıza sağlık, buraya kadar geldiğiniz için, bizleri düşündüğünüz için çok teşekkür ederiz. Biz her zaman anılmayı isteriz tabii ki. Biz, gördüğünüz gibi çilekeş insanlarız. Hiçbir zaman için evlatlarımızın, eşlerimizin yüzlerini kızartmayan, emeğimizle birlikte eşlerimizle birlikte mücadele eden kişileriz. Allah hepimize sağlık sıhhat versin. Böyle bir günde bizleri unutmadığınız için çok teşekkür ederiz” dedi.