Şarj aleti ev yaktı

0
17

İnönü Mahallesi Onur Sokak üzerinde bulunan Sarıbaşak apartmanının zemin katında bulunan dairede şarj aletinin patlaması sonucu yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürülen yangında daire kullanılamaz hale geldi.

İnönü Mahallesi Onur Sokak üzerinde bulunan Sarıbaşak apartmanının zemin katında bulunan dairede çıkan yangın itfaiye ekiplerinin kısa süreli müdahalesi ile söndürüldü.
Horozoğlu sokağın arka kesiminde bulunan Onur sokak üzerindeki yangının cep telefonu şarj aletinin patlaması sonucu çıktığı tespit edildi.
Ferihan Mecnunoğlu’nun ikamet ettiği evdeki yangında şarj aletinin patladığı oda tamamen küle dönerken, ikametin diğer odalarında ise yoğun duman sonrasında büyük hasan meydana geldi.
Ferihan Mecnunoğlu, yangın sonrasındaki itfaiye ekiplerine yaptığı açıklamada, “Cep telefonu şart aletini prize taktıktan sonra mutfağa geçmiştim. Yaklaşık 10-15 dakika sonra bir patlama meydana geldi. Odaya geldiğimde şarj aletinin bulunduğu noktanın önündeki kanepenin yandığını gördüm. Mutfaktan su getirmeye gittiğimde alevler daha da büyümüştü ve bütün odayı kapladı” dedi.
İtfaiye ekiplerinin yangınla ilgili soruşturması sürüyor.

HENÜZ YORUM YOK

CEVAP VER