Savcı Güre’ye son görev

KASTAMONU'DA GEÇİRDİĞİ KALP KRİZİ SONUCU HASTANEYE KALDIRILAN VE BURADA HAYATINI KAYBEDEN HAKİMLER VE SAVCILAR YÜKSEK KURULU (HSK) YARGITAY CUMHURİYET SAVCISI KAMİL ERKUT GÜRE (55), İZMİR'DE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI. (CEREN ATMACA - SİNAN YENİÇERİ/İZMİR-İHA) Kastamonu'da geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye kaldırılan ve burada hayatını kaybeden Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSK) Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Kamil Erkut Güre (55), İzmir'de son yolculuğuna uğurlandı.

İlimizde geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye kaldırılan ve burada hayatını kaybeden Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSK) Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Kamil Erkut Güre (55), İzmir’de son yolculuğuna uğurlandı.

HSK Yargıtay Cumhuriyet Savcısı ve İzmir eski Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Kastamonu’da aniden fenalaşmış ve Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Güre’nin, kalp krizi neticesinde hayatını kaybettiği öğrenildi. Cenazesi İzmir’e getirilen Güre için Karşıyaka Hacı Mustafa Beşikçioğlu Camii’nde öğle namazını müteakip cenaze töreni düzenlendi.

Törende konuşan Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, “Kendisi saygın, çalışkan, özverili kardeşimizdi. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına, ailesine, sevenlerine, yargı camiasına başsağlığı diliyoruz” dedi.

Törene Güre’nin Kastamonu’da avukat olarak görev yapan eşi Av. Birsel Balta Güre, oğlu Oğulcan Enes Güre, Adalet Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yakup Moğul, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin, İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, Ege Ordu Komutanı Ali Sivri, İzmir İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, İzmir Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Öztürk, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, sivil toplum kuruluşları ve oda başkanları, ilçe belediye başkanları ve yargı camiasından çok sayıda kişi katıldı. Evli ve bir çocuk babası Güre’nin cenazesi, Doğançay Mezarlığında toprağa verildi.

YARGITAY CUMHURİYET SAVCISI GÜRE, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI İZMİR ESKİ CUMHURİYET BAŞSAVCISI TOPRAĞA VERİLDİ