Sayıkoğlu’ndan CHP’ye eleştiri

AK Parti Kastamonu İl Gençlik kolları Başkanı İ. Oğuzhan Sayıkoğlu, CHP Gençlik Kolları’nın Anneler Günü’nde şehit annesini ziyaretini değerlendirdiği bir açıklamada bulundu.

Sayıkoğlu, yazılı açıklamasında şöyle dedi:

“Şehit evini ziyaret etmişsiniz, Anneler Günü’nü kutlamışsınız, tebrik ederiz. Lakin aynı hassasiyet ve duyarlılığı yaklaşık beş yıldır evlat nöbetinde olan, çocukları PKK / HDP tarafından dağa kaçırılan Diyarbakır anneleri içinde aynı davranışı gösterip göstermemenizi vicdanınıza bırakıyoruz.

Siz tarihin hangi döneminde bu millete hizmet yaptınız da, bu millete hizmet etmeye talip oluyorsunuz. Hasbelkader sizin milletvekiliniz değil mi TBMM’de tezkere oylamasında ret oyu veren, siz hangi yüzle milletin karşısına çıkıyorsunuz?

Sizin bu ülkeye yapacağınız en büyük hizmet, en büyük iyilik sessizce evinizde oturmanızdır, her zaman bu milletin başına çorap örmenin, gerçek mânâda bir gün olsun ülkemizin ve milletimizin hayrına bir çalışma yaptınız mı?

Sizde hiç utanma duygusu yok mu?  Türkiye Cumhuriyeti çok partili döneme geçtikten sonra sizlere asla teveccüh göstermemiştir ve göstermeyecektir. İktidar hayali kurduğunuz şu günlerde, sizleri bir gün uyuduğunuz uykudan uyandıracak kendine güvenen, bu topraklarda yetişmiş, kendine inanan yerli, milli, Batı’nın oyunlarına dur diyebilecek, Türkiye’nin geleceğine ipotek koymak isteyen karanlık çevrelerin planlarını boşa çıkartacak, onurlu şerefli ve namuslu milletimiz var.

Kendi kendinizi inandırmışsınız, ‘Geliyor gelmekte olan’ mottosuyla paylaşımlar yapıyorsunuz; onca belediye aldınız, 2019 yılından bu yana ne hizmet yaptınız da kalkmışsınız iktidar olmaya talip oluyorsunuz?

Siz öncelikli olarak ilk önce kendi iç meselelerinizi bitirin, kim genel başkan, kim belediye başkanı, kim Cumhurbaşkanı adayı önce onu belirleyin.”