Sebze ve meyvecilerde Ramazan hazırlığı

Sebzeciler ve Meyveciler Odası Başkanı Yücel Gedik,koronavirüse karşı pazarlarda gerekli önlem ve düzenlemelerin sürdüğünü, Ramazan ayı için de hazırlıkları başlattıklarını belirtti.

Gedik yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Valiliğimizin koronavirüse karşı emri olan sosyal mesafe diğer kuralları tüm pazarlarımızda uyguluyoruz; yeni değişiklikleri görevlilerimizle birlikte yaptık.

Her ne kadar kurumsal marketler girişlerinde polis bekçi beklemese de biz bize verilen kurallara her zaman harfiyen uyduk ve uymaya da devam edeceğiz.
Bu süreçte her zaman yanımızda bir olan belediye zabıta hal amirliği çalışanlarına ve değişikliklere anlayışlı şekilde karşılayan esnafımıza şahsım ve yönetici arkadaşlarım adına teşekkür ediyor, hayırlı ve bol kazançlı işler yapmalarını ve sağlıklı günler geçirmelerini diliyorum.

Yapmış olduğumuz işte İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ilegetirilmiş bazı kısıtlamalar da var. İl dışına mal almak ve satmak için giden üyelerimiz fatura, sevk irsaliyesi, oda faaliyet belgesi bulundurmaları yine Odamıza kayıtlı olup sokağa çıkma yasağı olan köylerden gelen esnaflarımız için esnaflığını belgeleyen vergi levhası oda kayıt belgeleri olması mecburi oldu. Odamıza üye ve sebze ve meyve üreticilerimizi de bu konuda uyararak işlerinde aksaklık yaşamamak için istenilen belgeleri yanlarında bulundurmalarını sağladık. Kış sezonunun sona ermesi ile birlikte yine sebze, meyve ve diğer ürünlerimizde bolluk ve ucuzluk yaşanıyor. Kastamonulu hemşerilerimizin ve vatandaşlarımızın her çeşit günlük ve taze ürünün getirildiği semt pazarlarımızdan alışverişlerini de yapmalarını istiyoruz. Ramazan ayı öncesi de gerekli tedbirlerimizi şimdiden almaya başladık. Pazarlarımıza girişte vatandaşlara görevliler maske, eldiven ve ıslak mendil veriliyor, ayrıca pazara gelenlerde müşteri sayısı kuralı da uygulanıyor. ”

Cengiz MUHZİROĞLU