“Seçilemezsem Kastamonu çok şey kaybeder”

AK Parti Kastamonu Milletvetvekili ve üçüncü sıra adayı Murat Demir, Yeni İnebolu web sayfasında yer alan ve  adayların belli olduğuyla ilgili habere yapılan yorumları cevapladı.

Üç milletvekilliğinden birinin başka partiye gitmesinin Kastamonu’ya bir katkısının olmayacağını savunan Demir, ittifak ortakları MHP’nin milletvekili çıkarma şansı bulunmadığını, bu kez 3. sıradan seçilemezse takip ettiği projeler anlamında Kastamonu’nun çok şey kaybedeceğini, bu nedenle görüşü ne olursa olsun herkesin desteğini istediğinisöyledi.

Demir, yorumları cevaplarken şöyle dedi:

“Değerli arkadaşlar, yorumlar için teşekkür ediyorum.

Kastamonu listesi için sıralama bu şekilde takdir gördü. Her bir arkadaşın parti içinde farklı yeri var. Sizler geçen dönem beni üçüncü sıradan çıkardınız, şimdi yine desteğinizi bekliyorum. Şu açıdan söylüyorum: MHP ile ittifak halindeyiz, emin olun milletvekili çıkarma şansı yok. Nedenini sorarsanız İYİ Parti oyları önemli ölçüde bölüyor.

İbrahim Maşalacı, benim iyi dostum, arkadaşımız, onunla yarışır durumda olmak istemezdim. Benim İnebolu için, Kastamonu için yapacak çok işim var.

1- İnebolu-Kastamonu yolu başladı, yakinen takip ediyorum, 2 milyar lirayı aşkın bir proje.

2- Sahil yolunu önemli bir aşamaya getirdik, proje taslağı bitti, ayrıntıya geçildi, takip ediyoruz.

3- Kastamonu ve İnebolu’nun kaderini değiştirecek İnebolu limanını takip ediyorum, önemli bir aşama kaydettik.

4- İnebolu sahili kurtaracak olan açık deniz sahil tahkimat projesini başlattık.

Bu projeler devam etmeli, tabiî ki takdir halkımızın. Diğer partilerden gelecek hiçbir vekilin Kastamonu’ya katkısı olmayacaktır. Bunu unutmayalım. Seçilip seçilmemem şahsen bana bir şey kaybettirmez. Ama Kastamonu çok şey kaybeder. Bu nedenle görüşü ne olursa olsun herkesin desteğini istiyorum. İstikrar için, Kastamonu için, projelerin devamı için…”

MAŞALACI’DAN CEVAP

Demir’in yazdıklarına sosyal medya hesabı üzerinden cevap veren MHP birinci sıra adayı Hacı İbrahim Maşalacı ise şu ifadeleri kullandı:

“Sayın Milletvekilimiz Murat Demir beyin aşağıda şahsımla ilgili iyi niyet ve temennileri için şahsım adıma teşekkür ederim.

Kendisinin bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalara ve projelerine de Kastamonu halkı adına müteşekkirim.

Biz siyasetimizi her zaman Allah rızası için ülke ve millet menfaatlerini gözeterek yaptık ve Cumhur ittifakının kurulmasına vesile olduk. Şahsi ya da menfi bir siyaset anlayışımız olmadı olmayacak da.

Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak Yenikapı ruhuna zarar verecek hiçbir açıklama ve beyanatta bulunmayacağız.Genel Başkanımız Sayın Dr.Devlet Bahçeli’nin öngörüleri doğrultusunda siyasetimizi yapmaya devam edeceğiz.

Bizlere büyük teveccüh gösteren gittiğimiz her yerde il,ilçe,köy,kasaba,kadın,erkek, çocuk,yaşlı demeden büyük sevgi ve ilgi gösteren bağrına basan Kastamonu Halkına teşekkür eder saygılar sunarım.”