“Şehir sahiplenirse biz de sahipleniriz”

GMG Kastamonuspor’da merakla beklenen açıklama kulübün onursal başkanı Cengiz Aygün’den geldi. Aygün, tamam mı devam mı şeklindeki soruya, önümüzdeki hafta Vali Avni Çakır ve Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu ile yapacakları toplantı sonrasında yanıt vereceklerini söyledi.

Şehrin takıma el birliği ile sahip çıkması gerektiğini söyleyen Cengiz Aygün, “Takıma el birliği ile sahip çıkılacak. Ben bu sahiplenmeyi gördüğüm takdirde devam edeceğim. Olmazsa af dileyip çekileceğim. Aygün ailesi olarak Kastamonuspor’a 12 milyon liranın üzerinde destek verdik. Bunu bir kenara bıraktığımızda, şu anda piyasa ve transfer yasağını açtırmak için 16 milyon liralık borç var. Bunun 8 milyon lirasını da karşılamaya hazırım. Ama borcun diğer kısmını şehrin sahiplenmesi gerekiyor. Bu borç Enes’in başkanlığı dönemine ait değil” dedi.

GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, GMG Kastamonuspor’un geleceğine ilişkin çok önemli değerlendirmelerde bulundu. Cengiz Aygün, sosyal medya hesabı facebook üzerinden yayın yapan TV366’da gazeteciler Erkan Yılmaz ve Erhan Veren’in sorunlarını yanıtladı.

Kurban Bayramı’nda gerçekleştirdikleri aile toplantısının detaylarını paylaşan Cengiz Aygün, kırmızı-siyahlıların 12 milyon lirası Aygün ailesine olmak üzere toplam da 28 milyon lira borcu olduğunu söyledi.

Aygün ailesi olarak Kastamonuspor’a verdikleri 12 milyon liranın üzerini çizdiklerini ve geri talep etmeyeceklerini yineleyen Onursal Başkan Cengiz Aygün, geriye kalan 16 milyon liralık borcun 8 milyon lirasını da karşılamaya hazır olduklarını, borcun diğer kısmının ise şehir tarafından karşılanmasını beklediklerini dile getirdi.

Önümüzdeki hafta Kastamonu Valisi Avni Çakır’ın başkanlığında toplantı gerçekleştirileceğini kaydeden Cengiz Aygün, ‘Devam mı?’, ‘Tamam mı?’ sorusunun cevabını bu toplantı sonunda vereceklerini ifade etti.

Cengiz Aygün, “Enes’in başkanlığa devam edip etmemesi önemli değil. Böyle bir şartım da yok. Orada başka biri de başkan olsa yine aynı şeyleri söylüyorum. Bundan ötesi takım kayyuma gider. Başkasının gelip yine takımı borca sokmasına izin vermem. Takıma el birliği ile sahip çıkılacak. Ben bu sahiplenmeyi gördüğüm takdirde devam edeceğim. Olmazsa af dileyip çekileceğim” dedi.

“BORÇLAR ÖDENMEDEN BU KULÜBÜN İLERLEME ŞANSI YOK”

GMG Kastamonuspor’un borçlarının ödenmeden yoluna devam etme şansının olmadığını vurgulayan GMG Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün’ün açıklamaları şöyle: “Şuanda takımın 8 milyon lira civarında transfer yasağına neden olan borcu var. Bunun yanında yeni transferlere peşinat verilmesi gerekiyor. Bu borçların tek kuruşu Enes Ege Aygün döneminin borcu değildir. Hepsi önceki dönemlerin borcudur. Bu kulübün hesap ve kitaplarının altından kimse çıkamaz. Bu kulüp Kastamonu’nun değeridir. Takımın borçlarının bitirilmesini istiyoruz. Borçlar biterse bu takım yürür gider ama borcunu bitiremezse bu takımın ilerleme şansı yok.”

“HERKES BU KULÜBE MENFAAT İÇİN YARDIM ETMİŞ”

“Bizim dönemimizde Murat Demir ve ailesi ile Şah Urfa Ocak Başı Sahibi Salih Olağ dışında yardım eden olmamıştır. Geçmiş dönemlere baktığımızda herkes yardım etmiş ama hepsi bir şekilde menfaat için yardım etmiş. Son dönemde beni arayan hiç kimse de olmadı. ‘Başımıza Kastamonuspor’u neden bela ediyorsun’ diye Play-Off maçları öncesinde bana sitem ettiler. Herkese saygı duyuyorum. Kimsenin yardım etme zorunluluğu da yok. Ben kendim devam edeceksem edeceğim, olmuyorsa ‘elimden gelen budur’ deyip çekileceğim. Biz geldikten sonra bırakın yardım etmeyi, geçmiş dönemden kulübe hibe ettiği parayı geri almaya çalışanlar var.”

“STAT YAPILMASI LAZIM”

“Transfer yasağını açmayacaksak benim orada olmamın bir anlamı yok. Çünkü insanlara ne söyleyeceğim. ‘Cengiz abi geldi yapmadı’ diyecekler. Bugüne kadar takıma gelir getirici hiçbir proje yapılmamış. Devam edeyim ama bu sorunların hepsiyle ben tek başıma nasıl uğraşayım. Kastamonuspor’a yardıma devam edeceksem stat yapılması lazım. İlimizin stat problemi ortadadır.”

“BEN KASTAMONU’YA HERKESLE DOST OLMAYA GELDİM”

“İsmail Dikmenli Spor Tesisi’nin yanındaki arsa mevzusunda diyecek bir şeyim yok. O dönem belediye başkanı satmış. Belki bana gelmiş olsaydı bende alabilirdim. Bu benim sorunum değil ilin problemidir. Onun için benle uğraşmayın. Arkamdan konuşma konusuna gelirsek 40 yıldır arkamdan konuşuluyor. Ben antrenmanlıyım. Günü geldiğinde muhatabına en ağır cevabı veririm. Ben Kastamonu’ya herkesle dost olmaya geldim. İlime döndüm, memleketime döndüm iyi şeyler yapmaya geldim. Niye arkamdan konuşuyorsunuz benim. İyilik dışında ne yaptım insanlara.”

“BÜTÜN İLİN KATILIMIYLA YENİ KONGRE YAPILMALI”

“Devam edeceksek de mutlaka yeni bir kongre yapılmalıdır. Bütün ilin katılımıyla takıma sahip çıkalım. Artık bu kulübü kimsenin kullanmasına izin vermeyelim. Kim ne yapıyorsa her şey açık olsun. Bakkal yönetir gibi kulüp yönetilmez. Kimse bu hesapları veremez. Bundan önceki yönetimlerin hiçbiri bu hesapları veremez.”

“TRANSFER ÇALIŞMAMIZI YAPIYORUZ”

“Devam edecekmişiz gibi transfer çalışmalarını yapıyoruz. Son bir haftadır birçok futbolcu kardeşimizle temas halindeyiz. Onlarla görüşüyoruz. Transfer konusunda aşağı yukarı iskeleti çıkartmış durumdayız. Devam edecek olursak son noktayı hızlı bir şekilde koyacağız. Bu konuda da gerekli çalışmalar yapılıyor.”  (HABER MERKEZİ)