“Şehirdeki ticareti canlandıracağız”

MHP Kastamonu Belediye Başkan adayı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, seçim turu çerçevesinde  112 Acil Servis birimini, Aşağıimaret, Bakırcılar Çarşısı ve Candaroğulları Mahallesi esnafını, İsmail Bey Külliyesi’ni, Tabakoğlu Pastırmayı ve Yakup Ağa Külliyesi’ni ziyaret etti.

11 Şubat Pazartesi günü gerçekleşen ‘Kastamonu Sevdalıları Buluşuyor’ etkinliği hakkında konuşan Vidinlioğlu, “Düzenlediğimiz ‘Kastamonu Sevdalıları Buluşuyor’ etkinliği için İl Başkanımız Yüksel Aydın’a emekleri için tekrar teşekkür etmek istiyorum. Buraya gelerek bize destek veren Genel Başkan Yardımcımız Prof. Dr. Edip Semih Yalçın’a, Milletvekillerimize, MYK Üyelerimize, teşkilatlarımıza ve tüm partililer çok teşekkür ediyorum. Fakat bunların arasında çok özel biri vardı ki bizi çok mutlu etti. Efsane Başkanımız Turhan Topçuoğlu’nun gelerek desteğini göstermesi beni çok onurlandırdı. Kendisine tekrar tekrar teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Başkanımızın layığı ile yaptığı bu işi, inşallah onun da hayallerini gerçekleştirecek şekilde, biz devralacağız” dedi.

11 Şubat Pazartesi akşam saatlerinde 112 Acil Servis Birimi personelini ziyaret eden Galip Vidinlioğlu ve ekibi, nöbetçi sağlık personelleri ile sohbet ederek, istekleri, önerileri ve sorunları dinledi.

Gerçekleştirilen sohbetin ardından konuşan Vidinlioğlu, “Biz bu şehri yönetirken hep birlikte hareket edeceğimizi her seferinde dile getiriyoruz, sağlık konusunda da şehrimizin sorunları var. Başka şehirlere başka hastanelere sevk edilmek Kastamonu’muza yakışmıyor. Bunu düzeltmek için gerekli kurumlarla gerekli çalışmaları yapacağız. Biz hep birlikte hareket edeceğiz. Sağlık konusundaki çalışmalarımızda da sağlık personelimizin görüşleri çok değerli. Nöbetçi olan personellerimize görevlerinde kolaylıklar diliyorum” dedi.

Galip Vidinlioğlu, Aşağı İmaret, Candaroğulları Mahallesi, İsmail Bey Külliyesi, Yakup Ağa Külliyesi, Bakırcılar Çarşısı esnafını ve Tabakoğlu Pastırmayı da ziyaret etti.

Esnaftan ticaret ve turistler hakkında bilgi alan Vidinlioğlu, esnafların isteklerini, önerilerini ve sorunlarını dinledi.

Gerçekleştiren sohbetin ardından konuşan Vidinlioğlu, “Esnaflarımızın şehrimizin nabzını en iyi tutan hemşehrilerimizdir. O yüzden düşünceleri ve fikirleri bizim için çok değerli. Kendileri de bizim oldukça değerli. Biz de esnaflarımıza hak ettikleri değeri vereceğiz. Görüşlerini dinleyeceğiz. Esnafımızın mutlu olması, ticaretinin canlanması adına çalışmalar yapacağız. Bundan hiçbir esnafımızın şüphesi olmasın” dedi.

Vidinlioğlu, “Her mahallemizdeki esnafımızın ihtiyaçları farklı, bunları bilerek bunlara yönelik çalışmalar yapıyoruz. Hem kendi içimizde hem de turizmle kalkınmayı sağlayacağız. Ev hanımlarımızı üretime katacak, aracı ve öncüsü olacağımız yatırımlarla istihdam sağlayacağız. Kastamonu’muz kalkınacak, Kastamonu’muz kazanacak” açıklamasında bulundu.

Tabakoğlu Pastırma’ya da ziyaret gerçekleştiren Vidinlioğlu, Sedat Tabakoğlu ve diğer çalışanlar ile sohbet etti. Galip Vidinlioğlu, “Meşhur bir pastırmamız var, lezzeti dillere destan. Fakat bunu sadece biz biliyoruz. Önce bunları kabullenmemiz gerek. Biz pastırmamız başta olmak bütün yöresel lezzetlerimizi ülkemize tanıtmalıyız. Bununla övünmek istiyorsak tanıtımını ve satışını sağlamamız gerek. Pastırmamızı tanıtırken şehrimizi de tanıtmış olacağız. Bu lezzeti yerinde yemek isteyenler şehrimize gelecekler. Yöresel lezzetlerimiz ile turizmimizi ve ticaretimizi canlandıracağız” açıklamasında bulundu.

Ziyaretler sırasında Galip Vidinlioğlu’na eşlik eden MHP heyetinde, MHP Kastamonu Merkez İlçe Başkanı Emre Şahin, MHP Kastamonu eski il başkanlarından Hakkı Tekkeşin, MHP Kastamonu Merkez İlçe eski başkanlarından Fazıl Deligözoğlu ve İsmail Özcebeci, MHP Kastamonu 23 ve 24. Dönem Milletvekili Emin Çınar da yer aldı. (Gözde MINIK)