Şehiriçi trafiğe 4 büyük kavşaklı yeni düzenleme

Kastamonu Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, Milletvekili Metin Çelik, Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleriyle birlikte İl Özel İdaresi Ek Hizmet Binasını, Tarım İl Müdürlüğü’nü ve Kastamonu Havalimanı’nı ziyaret etti.
Başkan Babaş, ziyaretinde kendisine sinyalizasyonlardaki bekleme süreleriyle ilgili soruları cevapladı, görsellerini paylaştı.
Sinyalizasyonu kaldıracak ve transit geçişleri sağlayacak üç büyük kavşak ve bir bağlantı yolu projesinin olduğunu vurgulayan Başkan Babaş, “125 projemizi yaptığımız tanıtım toplantısıyla hemşerilerimizle paylaştık.
Şehir içerisindeki trafik yoğunluğunu azaltmak, trafik akışını hızlandırarak, vatandaşlarımızın konforlu bir yolculuk geçirmeleri için, kavşak ve bağlantı yolu projelerimizi hazırladık.

DADAY KAVŞAĞI KATLI KAVŞAK PROJESİ

İlimizde Santra Park olarak bilinen ciddi bir yoğunluğa sahip olan Daday Kavşağımızı katlı kavşak olarak planladık. Burada yapacağımız düzenlemeyle trafik akışının kontrollü ve seri işlemesini sağlayacağız.

ATAÇKENT ÖNÜ KAVŞAK PROJESİ

DSİ Bölge Müdürlüğü ile Ataçkent’in önünde bulunan kavşağımız da da yeni bir düzenlemeye gidiyoruz. Taşköprü istikametinden şehir merkezi istikameti ve şehir merkezi istikametinden Taşköprü istikametine yeni yapacağımız düzenlemeyle trafik akışının seri ve güvenilir işlemesini sağlayacak. Gerekli düzenlemeyi yapar yapmaz Ataçkent Kavşağı’nı Daday Kavşağı’na üçüncü bir projeyle bağlayacağız.

ATAÇKENT VE DADAY KAVŞAĞI BAĞLANTI YOLU PROJESİ

Ataçkent – Daday Kavşağı bağlantı yolu projemizle DSİ Bölge Müdürlüğü yanından yapacağımız yolla Devlet Hastanesi’ne ulaşımı kolaylaştıracağımız gibi doğu ve batı arterlerini de birbirine bağlayacağız.

DSİ Bölge Müdürlüğü ve Bizim Market yanından yapacağımız yolun kamulaştırmalarını tamamladık.

Bu proje ilimizin ihtiyacı olan bir proje. Açık konuşmak gerekirse bu projelerde merkezi hükümetinde ciddi desteğini alacağız.

Biz projelerimizi merkezi hükümetimizle birlikte entegre ediyoruz ki Kastamonumuz daima kazansın.

Merkezi hükümet ile yerel hükümetin uyumlu çalışması şehrimizin hızlı büyümesini sağlamıştır.

SÜT KAVŞAĞI KATLI KAVŞAK PROJESİ

Burada özellikle sinyalizasyon süresinin uzun olduğu konusunda şikayet var. Mevcut kavşak bizlere sinyalizelerin süresini kısaltmaya izin vermiyor. Bunun için yeni dönemde bir önemli projemiz de Süt Kavşağı projemiz olacak.
Zeminin yeterli genişliğinin olmamasından burada katlı kavşak uygulamasına gideceğiz. Aynı zamanda battı ve çıktı da olacak. Trafik hem alttan hem de köprü üstünden durmadan ilerleyecek. Böylelikle hemşehrilerimize konforlu, seri bir ulaşım imkânını sağlayacağız.

ŞEHİT ŞERİFE BACI KATLI KAVŞAK PROJESİ

Şehit Şerife Bacı Eski Devlet Hastanesi ek binası giriş kısmındaki kavşağı, yeniden düzenliyoruz.
İnebolu yolundan şehir merkezi istikametine ve şehir merkezi istikametinden İnebolu istikametine geçişler battı çıktı tekniğiyle duraksamadan devam edecek. Bu projeyle yoğun trafik akışını daha düzenli bir hale getirecek.
Ayrıca İnönü Mahallesi Kılavuz Sokak ile Alparslan Türkeş Bulvarı’nı birbirine bağlayacağız.
Yine yeni yapılacak olan Spor Salonumuza da ulaşımı bu projemizle daha kolay hale getireceğiz.
Hazırladığımız projeler bir anda ortaya çıkan projeler değil. Biz 3 yıldır şehrimizin geleceği için hummalı bir çalışma başlattık. Yaptığımız projelere entegreli olarak neler yapabiliriz ve şehrimizi geleceğe nasıl en güçlü şekilde taşıyabilirizin alt yapısını oluşturduk.
Şuanda açıkladığımız projelerin uygulama projelerine kadar hazırladık. Bu ne demek oluyor? Anlattığımız projelere hızla başlayacağız. Vakit kaybetmeyeceğiz.”