Şehit aileleri ve gazilerden TSK’ya bağış

İlimizde yaşayan şehit aileleri ve gaziler dün aralarında topladığı nakdi yardımı Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’na gönderdi.

Kastamonu Şehit Aileleri ve Gazi Evi’nde düzenlenen programa Türkiye Harp Malülü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Savaş, şehit aileleri ve gaziler katıldı.

Programda konuşan Türkiye Harp Malülü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kastamonu Şube Başkanı Berat Satıoğlu, “Devletimiz, ordumuzla beraber milletimizin istiklalini, istikbali ve bekasını da içeren bir mücadelenin içerisindeyiz. Bu noktada şehit anne, babalarımız şehit eşlerimiz bu memleketin en fedakar insanlarıdır. Onlar bu vatan için, milletimiz için, milletimizin birliği ve dirliği için en aziz varlıklarını evlatlarını ve eşlerini şehit verdiler” dedi.

Berat Satıoğlu yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Şehit ailelerimiz zaten dualarıyla ve en değerli varlıklarını bu vatan için veren şehit ailelerimiz, gazilerimiz ordumuzun, devletimizin yanında. Biz bugün istedik ki, en çok şehit veren şehirlerden bir tanesi olan Kastamonu’muzdan ordumuza ve devletimize farklı bir destek daha gönderelim istedik. Elbette bu yapacağımız yardım kesinlikle şöyle bilinmelidir. Devletimizin ve ordumuzun bu yardıma ihtiyacı yoktur. Ama az öncede söylediğim gibi dualarımızla onların yanında olduğumuzu gösterdiğimiz gibi, Şehitler Diyarı Kastamonu’dan maddi olarak da onların yanında olduğumuzu göstermek istedik. Türk Silahlı Kuvvetleri Güçlendirme Vakfı’nın hesabına şehit ailelerimiz ve gazilerimizle beraber aramızda topladığımız yardımı göndereceğiz.

“BU MESELEYİ SADECE İDLİP OLARAK
DEĞERLENDİRMEK BİZİ YANILTABİLİR”

En son Bahar Kalkanı Operasyonu yapılıyor. Bu mesele bazen konuşuluyor. İnsanımız dillendiriliyor. Bu meseleyi sadece İdlip olarak değerlendirmek bizi yanıltabilir. Bütünüyle Suriye politikasını ele almak gerekir. Bugün Mümbiç’te, Cerablus’ta, İdlip’te veremediğimiz savaşı yarın Hakkari’de, Mardin’de ve Hatay’da vermek zorunda kalabiliriz. Yani İdlip’te bulunmamızın nedeni noktasında bunu belirtmek istiyorum.

Çünkü Suriye’de yaşanan bu hadise emin olun yarın bunun hedefi Türkiye olacaktır. Onun için milletimiz uyanık olmak zorunda. Çanakkale’de olduğu gibi, Milli Mücadele’de olduğu gibi bugünde yine bir olmamız, beraber olmamız ve devletimize elimizden gelen desteği maddi ve manevi olarak göstermemiz gerektiğini düşünüyorum. Bildiğiniz gibi PKK’nın 1984 yılında gerçekleştirdiği ilk eyleminden itibaren kendi topraklarımızda 7 bin 500’e yakın güvelik güçlerimizle beraber 6 bin 800’e yakında sivil vatandaşımızı kaybettiğimizi unutmamamız gerektiğini düşünüyorum. Bugün Suriye’de 41 bin ile 60 bin arasında terörist olduğunu varsayarsak biz eğer bugün İdlip’te bu mücadeleyi vermezsek yarın bu teröristlerin Hakkari’ye, Mardin’e ve Hatay’a gelmemesi içten bile değildir. Onun için uyanık olmamız, devletimize ve milletimize her zaman olduğundan daha fazla destek olmamız lazım. Kendi içimizde de birlikte ve beraberliğimizi muhafaza etmemiz gerekir diye düşünüyorum.”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl MüdürüAbdullah Savaş ise şu açıklamayı yaptı;

“Biliyorsunuz tarih boyunca hep mazlumların umudu olmuş, her zaman adaletin yanında olmuş bir milletin evlatlarıyız. Geçmişte Çanakkale’de dedelerimizin neler yaptığını hepimiz biliyoruz. Ama Çanakkale ruhu denen bu ruhun kaybolmadığını ve hiç kaybolmayacağını bazı olaylar bize net olarak gösteriyor. En son 15 Temmuz’da bu milletin birlik ve beraberlik içerisinde olduğunda karşısında hiçbir gücün duramayacağını, tankın ve topun duramayacağını gösterdi. Zeytin Dalı Operasyonu’nda, Fırat Kalkanı Operasyonu’nda bunu gördük. Şimdi Bahar Kalkanı Operasyonu devam ediyor. Bu milletin bekası için, mazlumların geleceği için yapılan mücadeleden bahsediyoruz. Tarih boyunca biz her zaman şehitler verdik. Bundan sonrada vermeye devam edeceğiz. Şehitler Tepesi hiçbir zaman boş kalmadı ve kalmayacaktır. Çok anlamlı bir günde buradayız. Şehit ailelerimizden ve gazilerimizden Allah razı olsun. Bugünde madden ve manen devletimizin yanında yer aldıklarını bir kez daha net bir şekilde ortaya koyuyorlar.”