Şehit Ömer Şenel’in ailesine anlamlı hediye

Abanalı Şehit Piyade Uzman Çavuş Ömer Şenel’in ailesine, asker olmadan önce balıkçılık yaptığı teknenin kaptanı tarafından adının verildiği teknenin maketi hediye edildi.

Balıkçı Ramazan Acar, askerlik mesleğine başlamadan önce aynı mesleği paylaştığı Şenel’in ailesini vefatının yıl dönümünde ziyaret etti.

Ailenin acısını paylaşan Acar, uzunca bir süre Karadeniz’de beraber avlandıkları Şenel’in şehadetinin ardından yaptırdığı ve adını verdiği teknenin minyatürünü inşa ederek aileye takdim etti.

Şehidin babası Cemal Şenel, AA muhabirine, 3 Eylül 2016’da Hakkari’nin Şemdili ilçesindeki Aktütün bölgesinde terör örgütü PKK mensupları arasında çıkan çatışmada şehit düşen evladının acısının dinmediğini söyledi.

Şehadetinin yıl dönümünde aldıkları hediyenin kendilerini sevindirdiğini ifade eden Şenel, “Ömer’’im tam bir Karadeniz sevdalısıydı. Zaten asker olmadan önce de balıkçılık yapıyordu. Varı, yoğu deniziydi. Şehadetinin yıl dönümünde aldığımız bu hediye bir nebze olsun yüreğimize su serpti. Oğlumun çok sevdiği ve yanında çalıştığı Ramazan kardeşimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Acar ise, yanında büyüyen şehidin acısını ve yokluğunu balıkçılık camiası olarak derinden hissettiklerini kaydetti.

Şehidin, şehadet haberini de o gün limanda aldıklarını aktaran Acar, “Ömer, görevine başlayana kadar ilkokul döneminden hep yanımızdaydı. Balıkçılık mesleğini de büyük bir heyecanla yapıyordu. Yıllarca beraber denize açıldık, ekmeğimizi paylaştık. Şehit düştüğünü haberini de çok sevdiği limanda almıştık. Onsuz dördüncü senemiz. Yıllar geçse de üstünden bu acı hep ilk günkü gibi kalacak.” dedi. (AA-Semih Yüksel)