Şehitler Tepesi’ne 9 Türk bayrağı dikildi

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN (TSK), SURİYE'NİN AFRİN BÖLGESİNDE TERÖR ÖRGÜTÜ PYD/PKK TARAFINDAN İŞGAL EDİLEN ALANLARA YÖNELİK BAŞLATTIĞI ZEYTİN DALI HAREKATI'NDA 9 ŞEHİT VERİLEN KELTEPE'YE, 9 TÜRK BAYRAĞI DİKİLDİ. (İHA/HATAY-İHA)
  • İnebolulu Uzman Çavuş Arif Demirel ve 8 silah arkadaşı Afrin harekatının 41.gününde Keltepe’de (Şehitler Tepesi) şehit düşmüştü.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin Afrin kentinde terör örgütlerine yönelik yürüttüğü ‘Zeytin Dalı Harekâtı’nda İnebolulu Uzman Çavuş Arif Demirel’in de 9 şehit düştüğü Keltepe’ye (Şehitler Tepesi), 9 Türk bayrağı dikildi.

TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİNİN (TSK), SURİYE’NİN AFRİN BÖLGESİNDE TERÖR ÖRGÜTÜ PYD/PKK TARAFINDAN İŞGAL EDİLEN ALANLARA YÖNELİK BAŞLATTIĞI ZEYTİN DALI HAREKATI’NDA 9 ŞEHİT VERİLEN KELTEPE’YE, 9 TÜRK BAYRAĞI DİKİLDİ. (İHA/HATAY-İHA)

Zeytin Dalı Harekâtı’nın 41’inci günü olan 1 Mart 2018 tarihinde Hatay’ın Hassa ilçesi karşısındaki Hac Bilal köyü Keltepe bölgesinde PYD/PKK’lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıkmış, onlarca teröristin etkisiz hale getirildiği çatışmalarda aralarında İnebolulu Uzman Çavuş Arif Demirel’in de yer aldığı 9 askerimiz şehit olmuştu. Teröristlerden arındırılan Keltepe’nin adı da ‘Şehitler Tepesi’ olarak değiştirilmişti. Hatay’ın Hassa Belediyesi tepeye, verilen her şehit için bir Türk bayrağı dikti.