“SEKA özelleşti, Kastamonu çok şey kaybetti”

Taşköprü SEKA çalışanlarından

9. yemekli mevlit programı

• Özelleştirilen Taşköprü SEKA çalışanlarının birlik ve dayanışmalarını sürdürmek için 9 yıldır düzenlemekte oldukları yemekli mevlit programlarının sonuncusu pandemi nedeniyle verilen iki yıllık aranın ardından cumartesi günü gerçekleşti.

• TEDAŞ Camii ve Kebeci Restoran’daki programın düzenleyicileri olan Necip Kaya, Osman Yalçın, Ahmet Ölçücü, Halil İbrahim Demircan, yaptıkları ortak açıklamada, hâlâ o günleri aradıklarını söylediler ve “SEKA özelleşti, Kastamonu ve ülkemiz çok şey kaybetti” dediler.

Özelleştirilen Taşköprü SEKA Sigara Kağıdı  çalışanlarının birlik ve dayanışmalarını sürdürmek için 9 yıldır düzenlemekte oldukları yemekli mevlit programlarının sonuncusu Cumartesi günü gerçekleşti.

TEDAŞ Camii ve Kebeci Restoran’daki programın düzenleyicileri olan Necip Kaya, Osman Yalçın, Ahmet Ölçücü, Halil İbrahim Demircan, yaptıkları ortak açıklamada, hâlâ o günleri aradıklarını söylediler ve “SEKA özelleşti, Kastamonu ve ülkemiz çok şey kaybetti” dediler.

Tedaş Camii’nde İmam Hatibi Hasan Kayıkçı, Müezzin Erfan Çendik ve diğer bazı hocaların da katılımı ile okunan ve ebediyete intikal eden SEKA çalışanları ile ailelerinden vefat edenlerin ruhlarına ithaf edilen mevlit, ardından da Kebeci Restoran’da yenilen birlik ve dayanışma yemeğinin ardından yapılan ortak açıklamada şöyle denildi:

“Taşköprü-Hanönü Karayolu üzerinde 50 bin metrekaresi kapalı 800 bin metrekaresi ise açık olmak üzere toplam 850 bin metrekarelik bir alan üzerine kurulu Taşköprü SEKA  Sigara Kâğıdı Fabrikası, özelleştirme kapsamında Mopak’a satıldıktan sonra, çalışanlarımız diğer kamu kurumlarına dağıtıldı.

SEKA Kağıt Fabrikası’nın 2003 öncesinde 500 olan çalışan sayısı emekli olanlardan sonra 372’ye kadar düştü. Şu ana kadar mesai arkadaşlarımızdan 115’i vefat etti. Bizler de SEKA’da 20 yıl civarında çalıştık. Şimdi bile hâlâ o günlerimizi arıyoruz. SEKA özelleşti, Kastamonu ve ülkemiz çok şey kaybetti. O yaşadığımız günleri yâd etmek için, iki yıldır pandemi nedeniyle yapamadığımız etkinliğimizi bu yıl yapmak nasip oldu. İyi bir birliktelik ve kaynaşma oldu. Rabbim mevlidimizi kabul etsin. Vefat edenlerimize rahmet, arkadaşlarımıza da nice sağlıklı uzun yıllar geçirmelerinizi diliyoruz. Katılımcılarımıza emeği ve katkısı geçenlere de teşekkür ediyoruz.”

Düzenlenen programa SEKA’dan ve özelleştirme sonrası nakledildikleri diğer kurumlardan emekli olanlar ile davetliler katıldı.

Cengiz MUHZİROĞLU