Selzede çiftçiye arı kovanı ve fidan desteği

  • Geçtiğimiz yıl 11 Ağustos’taki sel felaketinde arıları ve fidanları zarar gören çiftçilere bin adet ceviz fidanı ve 350 adet de arı kovanı verildi.

 

Geçtiğimiz yıl 11 Ağustos’taki sel felaketinde arıları ve fidanları zarar gören çiftçilere ceviz fidanı ve arı kovanı verildi.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından yapılan dağıtım törenine katılan Vali Avni Çakır, “Ceviz potansiyelimizi daha da artırmak için bin tane ceviz fidanımızı afetten zarar gören vatandaşlarımıza dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Bunun yanı sıra 350 tane de arı kovanı veriyoruz. Arıcılık konusunda Kastamonu her sene üstüne koyarak devam ediyor özellikle kestane balı bulabilmek için insanlar araya aracı koyuyor kestane balında pazarlama sıkıntımız yok” dedi.

Kadınların arıcılığa teşvik edilmesi gerektiğini de söyleyen Vali Çakır, “Arıcılık en kolay, en keyifli, arıcılıkla uğraşıyorsunuz terapi gibi bir şey dolayısıyla bu anlamda ne kadar çok insanımızı bu noktaya sevk edersek başta kadınlarımız olmak üzere hem bizler hem Bozkurt hem Kastamonu hem de ülkemiz kazanır” dedi.

Dağıtım törenine Vali Çakır’ın yanı sıra Bozkurt Kaymakamı Murat Atıcı, Abana Kaymakamı Salih Ağar, Belediye Başkanı Muammer Yanık, Tarım İl Müdürü Bekir Yücel Tanrıkulu, AK Parti Bozkurt ilçe Başkanı Murat Gürsoy, İlçe Tarım Müdürü Mesut Yaşakurt, ilçe Jandarma Komutanı Coşkun Özdemir, ilçe Emniyet Amiri Ali Can Aydın ve çiftçiler katıldı.