Serdaroğlu’ndan Fransa örneği

Kastamonu eski Milletvekili, İYİ Parti Merkez Danışma Kurulu üyesi olan Mehmet Serdaroğlu da fabrika önünde bir konuşma gerçekleştirdi.

“Mağdur etmeyeceğiz” sözlerinin saptırmaca olduğunu söyleyen Mehmet Serdaroğlu, “Bu fabrikaların satışı ilimizi, ülkemizi, milletimizi fevkalade yakından ilgilendirmektedir. Başbakan burada kimseyi mağdur etmeyeceklerini söylüyor. Özellikle burada bulunan çalışan kardeşlerimizi mağdur etmeyeceklerini söylüyor. Bu bir saptırmaca. Burada mağdur olan sadece buradaki arkadaşlarımız değil, pancar üreticimiz de mağdur olacak” dedi.

Nişasta Bazlı Şekere mahkum edilen 81 milyon vatandaşın mağdur olacağını söyleyen Mehmet Serdaroğlu, “1994 yılında Fransa aynı bugün Türkiye’deki yöneticilerin yapmak istediğini yapmış, şeker fabrikalarını özelleştirme yoluyla satmış, aradan çok kısa bir süre geçtikten sonra yaptığı yanlışı anlamış ve 2006-2007 yılından itibaren sattığı fabrikaları devletleştirmeye başlamıştır. Bu bir örnektir. Dünya bir bütündür. Bu örnekler içerisinde yanlışları ve doğruları birlikte paylaşmak durumundayız. Önümüzde böyle bir gerçek var” şeklinde konuştu.