“Sessiz seçmenin dip dalgası geliyor”

“Kurulduğumuz gün vekil çıkaracak oya“ erişmiştik“

İYİ Parti Kastamonu milletvekili adayı İlhan Engin, seçim çalışmalarına il merkezinde devam ediyor. Yeni Sanayii sitesini ziyaret eden Engin, daha sonra çarşıda ziyaretlerde bulundu. İlçelerde gördüğü ilgiyi il merkezinde de gördüklerini belirten Engin, ‘’ İYİ Parti kurulduğu gün, Kastamonu’da zaten bir milletvekili çıkaracak oya erişmişti. Seçim sürecindeki ziyaretlerimizde ise İYİ Parti’nin Türkiye’de olduğu gibi Kastamonu’da sürekli yükselişte olduğunu görüyoruz. 24 Haziran’da sessiz seçmenin oluşturduğu büyük bir dip dalgası geliyor. Bu dip dalga 24 Haziran’da siyasi tabloda önemli değişiklikler yapacak. ‘’ dedi.

“İYİ PARTİ’YE PARAYI MİLLET VERİYOR”

Seçim ziyaretleri esnasında yaptığı açıklamalarında Kastamonu ve Türkiye gündemine de değinen Engin, ‘’ İktidar partisinin milletvekili Murat Demir, seçim kampanyasını İYİ Parti üzerine kurmuş. Haklı tabi. Çünkü İYİ Parti Kastamonu’da ilk başta kendisini meclis dışında bırakıyor. Ama sen kalkıp, İYİ Parti’ye aslı astarı olmayan ve iftira niteliği taşıyan söylemlerle yüklenirsen biz de sana gereken cevabı veririz. Kendisi İYİ Parti’nin seçim çalışmalarının maddi kaynağının nasıl sağlandığını merak ediyor. Aklı sıra bu konu üzerinden meseleyi başka yerlere çekecek. Sayın Demir, İYİ Parti’yi millet kurdu, parayı da millet veriyor. Bir partili bayan arkadaşımız, yaptığı taş baskıdan kazandığı parayı getiriyor, diğer partilimiz sattığı pekmezin parasını getirip bize veriyor. Yani biz iş adamlarına, müteahhitlere sarmıyoruz bu işi. Teşkilatlarımızın arkasında belediyelerde yok.’’  dedi.

“KASTAMONU BU TEHDİDE PABUÇ BIRAKMAZ”

AKP’nin algılarla seçim kampanyası yürütmeye çalıştığını, bunun da tükenmiş olduklarını gösterdiğini söyleyen İlhan Engin, ‘’ Kastamonu 1 Kasım seçimlerinde üç milletvekilinin üçünü de AKP’den seçti. Hizmet etsinler diye. Bu üç milletvekili şimdi yeniden listede ve hizmet etmedikleri için halktan nasıl oy isteyeceklerini bilemiyorlar. Kahve, helva dağıtarak rüşvetle oy istiyorlar. O da yetmiyor, kamu kurumlarında, oyunuzu akıllı kullanın rahatınız bozulmasın diye oy istiyorlar. Kastamonu rüşvete de, tehdide de pabuç bırakmaz. AKP Kastamonu milletvekilleri merak etmesin, tehdit ettiğiniz Kastamonu, sandıkta size gereken cevabı vererek, oyunu zaten akıllı kullanmış olacak.’’ dedi. Kamu kurumlarını ziyaret etmeyeceğini daha önce açıkladığını belirten Engin ’’Kastamonu’da herhangi bir devlet dairesini ziyaret edip, oradaki arkadaşlarımıza sıkıntı yaratmak istemiyorum. Türkiye’yi getirdikleri durum bu işte. Kendi memleketimde çalışanların başına sürgün, görevden alma gibi bir şey gelir diye Kamu Kurumlarını ziyaret etmiyorum.’’  dedi.

“HİZMET NASIL OLUR, AKP MİLLETVEKİLLERİNE GÖSTERECEĞİM”

Açıklamalarının sonunda orman köylüsüne seslenen Engin, ‘’ Türkiye’nin en stratejik kurumlarından en önemlikaynaklarına kadar her şeyi satmaya hevesli AKP iktidarı ormanları bölge bölge ihaleye çıkaracak. İhaleyi alan firma gelecek şantiyesini satın aldığı orman bölgesine kuracak. Orman köylüsü yakacak odun bile bulamayacak. Biz İYİ Parti olarak dikili satışı kaldıracağız. AKP Kastamonu milletvekilleri neden bu konuda ses çıkarmıyor? Ne yazık ki AKP milletvekilleri Kastamonu’nun kendilerine verdiği desteğe layık olamadılar. Çünkü dertleri hizmet değil, vekil seçilmek. Onlara Kastamonu’ya hizmet nasıl olur, İYİ Parti iktidarında İYİ Parti milletvekili olarak ben göstereceğim’’ dedi.