Sezer’den Aladağ’a tepki

CHP Kastamonu İl Sekreteri Mehmet Sezer, AK Parti’nin İhsangazi İGM üyesi Necmi Aladağ’ın sosyal medya üzerinden ülke yaptığı bir yoruma tepki gösterirken, “Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere cumhuriyete duyduğu nefret ve kin nereden beslenmektedir?” sorusunu yöneltti.

Aladağ’ın,“Yeni yeni uyanıyoruz. 90 yıl uyuttular Ashab-ı Kehf gibi” ifadelerine tepki gösteren Mehmet Sezer, “Bu paylaşımla Cumhuriyet ve onun kurucusu Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e olan düşmanlığını adeta kusmuştur. Çağdaş ve uygar Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 93’üncü yıldönümünü kutlamanın gurur ve onurunu yaşadığımız günün ertesinde Necmi Aladağ tarafından kullanılan bu ifadeler İl Genel Meclisi Üyeliği gibi önemli bir unvanı lekelemekten başka bir işe yaramamıştır” dedi.

Mehmet Sezer, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Tarihimizi azıcık okusa, bu küstahlığı göstermeyeceğini düşündüğümüz Necmi Aladağ’ın Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere cumhuriyete duyduğu nefret ve kin nereden beslenmektedir?

Memleketin dört bir tarafı, yedi düvel tarafından işgal edildiği sırada canı pahasına memleketi kurtarmak için direnişi sağlayan, vatanı kurtaran, devlet kuran ve bugün bağımsızlığımızın yegane sahipleri olan milli kahramanlar için bunu söyleyebilmek ancak milli düşmanlardan beklenir.

Devlet büyüklerimizin hatırasını bu şekilde kirletmeye çalışmak ve toplumu bunun üzerinden bölmeye gayret etmek, açıkça halk düşmanlığı, cumhuriyetimizin vücut bulmasında canlarından vazgeçen şehitlerimize bir hakarettir.

Ebediyete intikal etmiş tüm siyasetçilere nezaket ve hürmetle davranmamız gerekirken, bu kadar küçülen, basitleşen, bayağılaşan Necmi Aladağ’a AKP’nin hangi disiplin cezasını vereceğini merakla bekliyoruz. Aksi takdirde AKP yönetiminin de bu suçun iştirak edeni ve koruyucusu olacağının bilinmesini istiyoruz.”