Şimdi zamanı değil

KASİAD Başkanı Aslan’dan “konak” değerlendirmesi

“Kriz var, işadamları burnundan soluyor”

Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Genel Başkanı Ayhan Aslan, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın ‘ben fabrika istemiyorum, İstanbul’daki işadamlarımızdan birer konak alıp, restore etmelerini istiyorum’ yönündeki çağrısını değerlendirdi.

Aslan, dünyada yaşanan ekonomik krize işaret etti ve “Dünyanın da içinde bulunduğu bir kriz var, bu kriz işadamlarını da etkiliyor. Bu yaşanan krizde de konakları yapmak ve onarmak, firmaların şu anda mevcut finansal durumlarını çok da iyi etkilemeyebilir. Durumları çok da iyi değil, zaten firmalar tabiri caizse burnundan soluk alıyor” dedi.

Kastamonu Sanayici ve İşadamları Derneği (KASİAD) Genel Başkanı Ayhan Aslan, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın ‘ben fabrika istemiyorum, İstanbul’daki işadamlarımızdan birer konak alıp, restore etmelerini istiyorum’ yönündeki çağrısını değerlendirdi.

Aslan, EMITT Fuarı’nda gazetecilerin bu yöndeki sorusu üzerine değerlendirme yaptı.

“Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, İstanbul’dan işadamlarından tarihi konak satın alıp onarmalarını istiyor, bu konu hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?” yönündeki soru üzerine konuşan KASİAD Genel Başkanı Aslan: “Kastamonu’da tarihi konaklara büyük önem veriliyor. Buraların yapılması elbette çok önemli, gönül ister ki İstanbul’da bulunan hemşerilerimiz de destek versinler. Ama dünyanın da içinde bulunduğu bir kriz var, bu kriz işadamlarını da etkiliyor. Bu yaşanan krizde de konakları yapmak ve onarmak, firmaların şu anda mevcut finansal durumlarını çok da iyi etkilemeyebilir. Durumları çok da iyi değil, zaten firmalar tabiri caizse burnundan soluk alıyor. O açıdan bunlar iyi bir zamanda, yani krizin bitmesine yakın bir zamanda, çıkış anında yapılmalı ve o zaman memleketimize hem turist de gelir, hem de o yapanlar da rahat ederler” diye konuştu.

“DAHA İYİ TANITIM İÇİN

YERİMİZİ DEĞİŞTİRMELİYİZ”

EMITT Fuarı’nın önemine vurgu yapan Aslan, ancak Kastamonu standının yerinin uygun olmadığına dikkat çekti.

Aslan: “Geçtiğimiz yıla göre daha da iyi bir stant yapılmış. Gerçekten emeği geçenlere, katkısı olanlara teşekkür ediyoruz. Gönül isterdi ki bizde en başta olmak isterdik, ama yine bizi en sona atmışlar. Bizim daha iyi tanıtımı gerçekleştirebilmemiz için en başta olmamız lazım. Bu turizm fuarı, Türkiye’nin en önemli fuarlarından birisi, Türkiye’nin tanıtımı için de iyi bir fırsat, o açıdan fuarda birlikteliğin ve beraberliğin sağlanması da çok önemli. Gelecek kuşaklara da biz bunları aşılamalıyız. Her zaman birlik ve beraberliğimizi de muhafaza etmeliyiz. Bu fuarlar turizm açısından çok değerli fuarlar, çünkü yöre insanını tanıtıyor, bu da bizler için çok önemli. Sadece yerinde değil, bir de İstanbul’da açılan stantlarda da farklı kişilerle iletişim kurmanın da büyük faydasını ve yararını da görmekteyiz, bu da çok önemli. Mühim olan bu uluslararası fuarlara katılıp Türkiye için bir şeyler yapmak da ülkemiz için çok güzel bir tanıtım da oluyor” dedi.

“KSK 1966 ÇOK BAŞARILI”

Kastamonuspor 1966’nın başarılı bir şekilde yoluna devam ettiğini kaydeden Aslan: “Takımımız büyük takımlarla maç yaptı, oyuncularımızın oynadıkları bu maçlardaki performanslarının çok iyi olduğunu gördük. Takımımızın bu hale gelmesinde tüm emeği ve katkısı geçen herkese ve oyuncularımıza da çok teşekkür ediyorum. Şu anda çok başarılılar, bu şekilde giderlerse daha büyük başarı da beraberinde gelir, herkesi de kutluyorum” dedi.