Sınırdışı yaşamını “sınır” yüzünden kaybetmiş!

  • Suçunu itiraf edip tutuklanan Hüseyin Maden, ifadesinde, 14 yaşındaki Afgan çobanı köy sınırını geçtiği için aralarında çıkan tartışma sonucunda öldürdüğünü söyledi. Okul harçlığını çıkarmak için çobanlık yapan 23 Ağustos Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencisi Jihad Saflan Hamid’in cenazesi toprağa verildi.

Merkeze bağlı Çatören köyünde önceki gün meydana gelen olayda,Afganistan göçmeni 14 yaşındaki Jihat Saddam Hamid Al Hishmani’yi bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle gözaltına alınan ve sonrasında tutuklanan  59 yaşındaki Hüseyin Maden, ifadesinde cinayeti itiraf ederken, sınır ihlali ve küfür nedeniyle elini kana buladığını iddia etti.

Jandarmadaki ifadesi sonrası adliyeye sevk edilen Hüseyin Maden, burada verdiği ifadesinde, kendisinin Tüfekçi köyünde yaşadığını, Jihad Saflan Hamid’le hayvan otlattığı yerde köy sınırını geçmesi nedeniyle tartıştığını söyledi.

Maden, çocuğun kendisine küfür ettiğini, bu yüzden önce odun ile vurarak onu yere düşürdüğünü ardından ise çuval içerisinde bulunan bıçağı göğsüne sapladığını itiraf etti. Hüseyin Maden, ifadesinin ardından tutuklanarak Kastamonu E Tipi Cezaevi’ne konuldu.

Maden’in  akıl sağlığının yerinde olmadığına dair yüzde 65 raporu olduğu öğrenildi.

Okul harçlığını çıkarmak için çobanlık yapan Kastamonu 23 Ağustos Ortaokulu 6’ncı sınıf öğrencisi Jihad Saflan Hamid’in cenazesi ise toprağa verildi.