“Site İş Hanı'nda sorun yok”

“Onay gelince, ihale edeceğiz”
İl Genel Meclisi’nin dünkü oturumuna sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Vali Şehmus Günaydın, bir önceki oturumda konu edilen site İşhanı konusunda bilgilendirmede bulundu. Günaydın, Anıtlar Kurulu’ndan onay beklendiğini, bu gelir gelmez projenin ihaleye çıkarılacağını belirtti ve ihale sonrasında bir yıl içinde tamamlanmasını öngördüklerini söyledi.

Vali Şehmus Günaydın, İl Genel Meclisi’nin dünkü oturumuna sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Toplantı esnasında salona gelen Vali Şehmus Günaydın, toplantıyı takip ettikten sonra önceki gün gündeme gelen Site (Özel İdare) İş Hanı’nın son durumu hakkında bilgilendirmede bulundu.
Site İş Hanı’nın yapımıyla ilgili olarak uzun yıllardır süren muammanın haliyle bazı şüphelere de neden olabileceğini söyleyen Vali Günaydın, “Site İş Hanı’nın yıkılıp yeniden yapılmasıyla ilgili şu anda herhangi bir sorun yok. Projesi tamamlandı ve Anıtlar Kurulu’na gönderildi. Kurul kararının ardından ihaleye çıkılacak. Bu ay sonu ya da Aralık başında onayın gelmesini bekliyoruz. İhale sonrasında da bir yıl içerisinde tamamlanacağını öngörüyoruz. Site İş Hanı yeniden yapıldıktan sonra bölgeye ciddi bir ekonomik katkı sağlayacak. İGM başta olmak üzere bazı kurumlarımızı buraya göndereceğiz. Böylece bölgede yeni bir sirkülasyon sağlayacağız. Bu da ekonomik anlamda esnafımıza katkı sağlayacak” dedi.