“Son dakikada da olsa 3 puan önemliydi”

İl Özel İdare KHS antrenörü Özcan Karakiraz, Boyabat 1868 karşısında alınan 2-1’lik galibiyete değindi. Son dakika golüyle de olsa 3 puan almanın önemine dikkat çeken Özcan Karakiraz, maç sonunda yaşanan gerginliğe de açıklık getirdi.

Özcan Karakiraz’ın açıklamaları şöyle:

“Üst sıraların takibini sürdürmek adına önemli bir maçtı. Rakip de deplasmanda puan almamış Boyabat idi. Yakın şehrimiz Sinop’un ilçesi ve Kastamonu’ya yakın olması maçın önemini biraz daha öne çıkardı. Komşu illerin rekabetleri güzel ve fazla olur, farkındaydık, iyi hazırlandıklarını biliyorduk. Onlar alt sıralardan kurtulmak biz ise üst sıralarda tutunmak için mücadele ortaya koyduk. Bulduğumuz gol fırsatlarını cömertçe harcadık, son dakikada da olsa 3 puan bizim için önemliydi.”

“ELEŞTİRİYİ DİKKATE ALMADAN YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”
“Biz 5 yıldır bu ligde oynuyoruz. Hiçbir şekilde hiçbir takıma yanlış söylemde bulunmamışız. En çok övündüğümüz konu misafirperverlik. Özenle ağırlıyoruz ve sevgiyle gönderiyoruz. Yine öyle bir gündü ama son dakikada yedikleri golün siniri ve gerginliği rakip takımın farklı işlere bürünmesini sağladı. Bizim en çok dikkat edeceğimiz konu rakip takıma saygısızlık yapmamaktır ve misafirperver olmaktır. Maalesef rakip için mağlubiyet başka yere çekildi. Özel idare’yi herkes bilir, bu eleştirileri çok dikkate almadan yolumuza devam edeceğiz.”